Prawo i podatki

W jaki sposób można dokonać podziału majątku?

W wielu przypadkach rozwód jest bolesny, bo w końcu poświęciliśmy drugiemu człowiekowi jakąś część swojego życia. Jednak trzeba pamiętać, że orzeczenie rozpadu małżeństwa to nie wszystko. Jakimi sprawami musisz się jeszcze zająć podczas rozwodu?

Pozwól, aby wszystkim zajął się specjalista

Rozwód zazwyczaj wiąże się z wieloma emocjami, nawet jeśli wydaje się, że decyzja o nim została podjęta na chłodno i jesteś pewny swojej decyzji. Warto mimo wszystko poszukać adwokata, który będzie Cię reprezentował przed sądem. To on przygotuje niezbędne pisma, podpowie, na co zwracać uwagę podczas wypowiadania się przed sędzią, jak również pomoże zebrać niezbędne dokumenty i świadków.

Sam rozwód i orzeczenie o zakończeniu małżeństwa to jednak nie wszystko. Jeśli macie dzieci, konieczne będzie ustalenie, jak ma wyglądać opieka nad nimi. Dodatkowo każda rozwodząca się para, powinna dokonać podziału majątku. Dlatego dobrze, abyś pozwolił, by sprawdzony adwokat rozwód Gdańsk przeprowadził względem własnego doświadczenia. Oczywiście ważne jest też, żeby odpowiedział na Twoje pytania – również te związane z podziałem majątku.

Majątek wspólny a osobisty – czym one są?

Jeśli skorzystasz z pomocy, którą oferuje adwokat Gdańsk podział majątku zostanie przedstawiony w prosty sposób. Jako majątek wspólny – do podziału liczone jest to wszystko, co zgromadziliście podczas trwania małżeństwa. Sprawa będzie dotyczyła więc m.in.:

  • nieruchomości,
  • samochodów,
  • zgromadzonych oszczędności,
  • wynagrodzenia za pracę.

Z kolei do majątku osobistego będą zaliczone wszystkie rzeczy, które zostały nabyte przed zawarciem małżeństwa, to co jedna ze stron otrzymała w następstwie dziedziczenia albo w formie odszkodowania. Jednak są tutaj pewne wyjątki, o których nie musisz wiedzieć, ale będzie wiedział adwokat. Korzystając ze wsparcia specjalisty, zyskasz pewność, że wykorzysta on wszelkie dostępne rozwiązania, aby sprawa zakończyła się dla Ciebie pomyślnie.

Jakie są metody podziału majątku?

Wiesz już, co może wliczać się do podziału majątku, a to oznacza, że możesz zdecydować, w jaki sposób ma się on odbyć. Doświadczony adwokat Gdańsk podział majątku przedstawi na dwa sposoby. Z jednej strony możecie sami dojść do porozumienia i ustalić, kto co otrzyma. Z drugiej możecie pozwolić, aby to sąd dokonał podziału, co jednak może sprawić, że cały proces znacznie się przedłuży.

Jesteś przekonany, że żona nic nie otrzyma, bo tylko Ty pracowałeś zarobkowo, a ona zajmowała się domem i dziećmi? W rozmowie z adwokatem dowiesz się, że sąd weźmie pod uwagę to, jaki wkład włożyła małżonka w zajmowanie się tymi sprawami. Nie tylko włożone pieniądze będą decydowały o tym, ile każda ze stron otrzyma podczas podziału.

Jeśli jest to możliwe, warto pomyśleć o samodzielnym ustaleniu podziału majątku. Największą trudnością jest podział nieruchomości, bo macie tylko jedno mieszkanie czy dom? Adwokat podpowie, że możecie je sprzedać i podzielić pieniądze albo zamienić je na dwa mniejsze mieszkania. Może też je wziąć jedna strona i spłacić drugą, albo – jeśli to możliwe, możecie podzielić je na dwie odrębne części.

Przy sprawach rozwodowych warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata. Podział majątku może przebiec na różne sposoby, a zależności jest sporo, dlatego specjalista zaproponuje rozwiązania, które będą dla Ciebie najlepsze.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz