Bankowość i finanse

Wstępna pomoc frankowiczom

Osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich, w wielu przypadkach zostały poszkodowane na wskutek działań banków. Nielegalne zapisy jakie znalazły się w umowach, przez wiele lat były przyczyną sporów między kredytobiorcami oraz instytucjami finansowymi. Sytuacja ta z punktu widzenia zadłużonych jest niezwykle poważna. Pewną pomoc w tej sprawie swego czasu oferowało nawet państwo, zdając sobie sprawę z tego, jak poważnym obciążeniem finansowym są tego typu kredyty. Umocnienie się franka sprawiło, że wiele osób było zmuszonych nawet do tego, aby spieniężyć swoją nieruchomość i postarać się jak najszybciej spłacić zobowiązanie wobec banku, nim narosną odsetki, które zakrawały na niebotyczne sumy. Obecnie sytuacja frankowiczów klaruje się coraz lepiej i mogą oni szukać profesjonalnej pomocy w swojej sytuacji, chociażby w kancelariach frankowych.

Jak uzyskać podstawową pomoc będąc frankowiczem?

Posiadając kredyt we frankach szwajcarskich, na samym początku należy przeanalizować swoją umowę kredytową z bankiem. Nielegalne zapisy mogą znajdować się przede wszystkim przy opisach kwestii dotyczących wypłaty oraz spłaty kredytu. Analizowaniem takich umów w bardziej profesjonalnym zakresie, zajmują się obecnie również kancelarie frankowe. Na rynku zdecydowanie ich nie brakuje, a wstępną analizą umowy większość z nich zajmuje się bezpłatnie. Na podstawie takiej weryfikacji zapisów pracownicy kancelarii są nas w stanie poinformować czy możemy ubiegać się o roszczenia względem banku, czy też nie. W większości umów takie nielegalne zapisy są jednak zwarte i stanowią one podstawę również do tego, aby wytoczyć bankowi sprawę w sądzie. Może być to oczywiście z punktu widzenia kredytobiorcy dość przerażająca możliwość, ze względu na długie procesy sądowe. Jednak dzięki temu rozwiązaniu można nie tylko uzyskać możliwość przewalutowania swojego kredytu, ale również zwrotu pieniędzy, które zostały niesłusznie przez nas nadpłacone.

Pozew indywidualny czy zbiorowy?

Wstępna pomoc dla frankowiczów, skupia się wokół analizy umów. Później natomiast można skorzystać z pomocy kancelarii frankowych, które są bardzo dobrze zaznajomione z danym problemem i wiedzą również, czego konkretnie można oczekiwać. Doradzą nam również profesjonalnie czy lepiej jest złożyć pozew frankowy zbiorowy czy też indywidualny. Takie kancelarie w wielu przypadkach mają na swoim koncie już wygrane w procesach frankowych będące poświadczeniem ich wysokich kwalifikacji. Korzystanie z takiej pomocy, jest w tym wypadku jak najbardziej zasadne.

Dodaj komentarz