Bankowość i finanse

Odmowa udzielenia kredytu przez bank – co dalej?

Nie zawsze złożenie wniosku kredytowego, będzie skutkowało pozytywną decyzją o udzieleniu kredytu przez bank. Dosyć często bank odmawia udzielenia kredytu. Główną przeszkodą stojącą na drodze może być niska ocena punktowa w bazach BIK czy zbyt niska zdolność kredytowa.

Czy po odmownej decyzji o udzieleniu kredytu, mamy jeszcze szanse gdziekolwiek uzyskać kredyt w banku? Na pewno  nie powinniśmy w takim momencie załamywać rąk, ponieważ na bankach, rynek usłhg finansowych w Polsce się nie kończy. Zanim jednak zaczniemy szukać instytucji, która zdecyduje się udzielić nam finansowania, możemy jeszcze spróbować złożyć wniosek o kredyt w innych bankach.

Kredyt przez doradcę finansowego

Jednak aby sprawdzić, czy w innych bankach uda nam się uzyskać kredyt, nie musimy w tym celu szukać samodzielnie bank, który nam takiego kredytu udzieli. Jeśli już jeden bank odrzucił nasz wniosek o kredyt, lepiej poszukać kredytu z pomocą doradcy. Tego rodzaju pomoc dostępna jest na terenie zarówno większych jak i mniejszych miejscowości. Taką pomoc doradczą możemy uzyskać również przez internet, za pośrednictwem znanych i sprawdzonych marek  jak Expander czy Open Finance. Czy za taką pomoc w uzyskaniu kredytu, będziemy musieli dodatkowo zapłacić?

Doradcy finansowi nie pobiera dodatkowych prowizji od osób które składają wniosek o kredyt lub pożyczkę. Jeśli kredyt zostanie udzielony, to bank wypłaca im dodatkową prowizję za sprzedaż kredytu. Korzystając z usług doradcy finansowego nie musimy więc się przejmować dodatkowymi kosztami.

Dlaczego uzyskanie kredytu przez dpradcę będzie łatwiejsze aniżeli w banku? Otóź doradcy finansowi współpracują z wieloma instytucjami finansowymi. Posiadają oferty większości banków, jak również innych instytucji finansowych. Jeśli więc nie posiadamy jakichś zadłuzeń, a przy tym mamy stabilną pracę, to bez większych przeszkód z ich pomocą powinniśmy uzyskać kredyt bankowy. Doradcy finansowi mogą okazać się idealna opcjąm również w momencie gdy będziemy poszukiwali dla siebie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania czy domu – dodaje w rozmowie z nami ekspert Portfel24 – https://www.portfel24.eu/

Pożyczka Pozabankowa – czy warto?

Nie zawsze jednak udzielenie kredytu bankowego jest możliwe. Każdy bank przy weryfikacji osoby wnioskującej o kredyt, dosyć dokładnie weryfikuje bazy BIK. Jeśli mamy za sobą jakieś spłaty kredytów i nie zawsze regulowaliśmy je terminowo, a opóźnienie w spłacie przekroczyło 60 dni to informacja o takim opóźnieniu została odnotowana w bazie. Bank widząc taa informację, najprawdopodobniej zdecyduje się odrzucić nasz wniosek o kredyt. Taka sytuacja powtórzy się w przypadku składania wniosku kredyt w innych bankach, również przy pomocy doradcy. Podobna sytuacja może mieć miejsce gdy posiadamy zbyt niską zdolność kredytową, aby bank mógł nam taki kredyt udzielić. Na oceną zdolności ma wpływ zarówno uzyskiwany aktualnie dochód, jak również dodatkowe zobowiązania finansowe jak inne kredyty czy zadłużenia na karcie kredytowej.

Gdy więc nie uda nam się uzyskać kredytu, ani w banku ani z pomocą doradcy, alternatywą mogą się okazać dla nas kredyty pozabankoweudzielane przez internet. Firmy które je udzielają, zazwyczaj mają nieco mniejsze wymagania względem osób które wnioskują o tego rodzaju pożyczki. Wystarczy przede wszystkim uzyskiwań dochód na poziomie min. 900 zł oraz nie posiadać zadłużeń widocznych z poziomu baz dłużników takich jak ERIF czy Krajowy Rejestr Długów. Co prawda większość firm pożyczkowych analizuje aktualnie historię kredytową swoich klientów za pośrednictwem bazy BIK, jednak nie stanowi to głównego kryterium jakim kieruj się one przy decyzjach o udzieleniu pożyczki.

Czy pożyczki pozabankowe są droższe w spłacie?

Jeszcze do niedawna rynek pożyczek pozabankowych był zdominowany przez wiele nie uczciwych firm pożyczkowych, jednak przez konkretne ustawy rządowe, te firmy zostały wyeliminowane w większości przypadków z rynku. Co jednak nie oznacza że w 100%. Dlatego też przy zaciąganiu pożyczki pozabankowej powinniśmy zwrócić uwagę czy dana firma posiada pozytywne opinie w internecie, a przede wszystkich czy nie znajduje się na czarnej liście KNF (Komisja Nadzoru Finansowego).

Większość dostępnych pożyczek pozabankowych posiada koszty o nie wiele większe od tradycyjnych kredytów gotówkowych. Jeśli więc skorzystamy z usług sprawdzonych firm pożyczkowych, cieszących się dobrą opinią wśród użytkowników, to na pewno nie narazimy się na zbyt wysokie koszta.

Dodaj komentarz