Dom i mieszkanie

Żaluzje drewniane i bambusowe do dekoracji okien

Naturalny wygląd żaluzji drewnianych doda Twojemu domowi prawdziwego charakteru. Ich ponadczasowy styl i organiczny charakter doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i współczesnych przestrzeniach, dodając elegancji i faktury Twojemu domowi. Idealne do kuchni i łazienek, są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu sprawdzają się w wielu różnych środowiskach. Żaluzje drewniane mogą stać się głównym ogniwem we wnętrzu pokoju, a także oryginalnym dodatkiem do wyglądu każdego pomieszczenia, a nawet jego ozdobą. Połączenie okien plastikowych i żaluzji drewnianych daje bardzo atrakcyjny efekt, łącząc w tym projekcie przeszłość z teraźniejszością.

Podstawowe rodzaje obsługi żaluzji drewnianych

Dziś oferowanych jest kilka podstawowych opcji sterowania żaluzjami drewnianymi. Każdy ma możliwość wyboru zarówno standardowego mechanizmu ręcznego, jak i wersji zaawansowanej – zautomatyzowanej. Ten rodzaj obsługi ma szereg zalet. Najbardziej spektakularna jest możliwość zaprogramowania otwarcia/zamknięcia żaluzji o określonej godzinie. Dzięki wygodnemu pilotowi nie będzie trudno ustawić położenie listew, a także stopień uniesienia konstrukcji.

W którym wnętrzu najlepiej zastosować żaluzje drewniane?

Drewniane, bambusowe żaluzje to doskonały sposób na połączenie komfortu, przyjazności dla środowiska, nadanie niepowtarzalnego stylu każdemu wnętrzu od klasycznego po nowoczesne, industrialne i stworzenie spokojnej atmosfery. Lamele w ciemnych kolorach idealnie nadają się do dekoracji restauracji, biur, podkreślając oficjalny styl, będą wyglądać szczególnie efektownie, jeśli we wnętrzu znajdują się naturalne materiały, skóra, kamień i tekstylia. W jasnych, beżowych kolorach żaluzje drewniane będą wspaniałą ekologiczną dekoracją w sypialniach i salonach.

Nieograniczone możliwości żaluzji drewnianych

Projekt z powodzeniem łączy czyste linie, nowości wzornicze, nowoczesne trendy z ręczną obróbką drewna egzotycznego. Rezultatem jest unikalny system ochrony przeciwsłonecznej. Tradycyjny naturalny materiał daje nieograniczone możliwości obróbki powierzchniowej lameli, co odróżnia je od konwencjonalnych produktów. Żaluzje drewniane wykonywane są z różnych gatunków drewna egzotycznego. Istnieje również wiele różnych kolorów i odcieni do wyboru, dzięki czemu osłony okienne pasują do każdego wnętrza zapewniając skuteczną ochronę przeciwsłoneczną.

Cechy żaluzji drewnianych

  • Hipoalergiczność. Dzięki naturalnemu materiałowi i wysokiej jakości powłoce żaluzje drewniane nie wywołują reakcji alergicznych.
  • Niezawodny, dekoracyjny mechanizm podnoszenia i opuszczania żaluzji. Nakładanie się otworów odbywa się za pomocą plecionej drabinki, która jest jednym z najtrwalszych mechanizmów. Istnieją dwa rodzaje mocowań do żaluzji drewnianych. Dolne mocowanie zapewnia nieruchomość konstrukcji, a linka pozwoli jej swobodnie zwisać.
  • Istnieje możliwość dodania żaluzji drewnianych z designerskimi ciężarkami do ręcznego sterowania, wykonane są z różnych materiałów. Jednocześnie, podobnie jak drewniana osłona przeciwsłoneczna, mają szeroką gamę materiałów i kolorów.

Żaluzje bambusowe

Powszechnie do żaluzji drewnianych zaliczane są żaluzje z bambusa a dokładnie z trawy bambusowej. Jest to jeden z najpopularniejszych systemów ochrony przeciwsłonecznej. Zgodnie ze starożytną chińską sztuką Feng Shui, bambus jest idealnym kanałem dla pomyślnego przepływu energii Qi.

Lekki, przyjazny dla środowiska i co ważne, trwały to niemal idealny materiał do produkcji żaluzji. Żaluzje bambusowe pomogą dodać elegancji Wschodu do wnętrza Twojego domu, stworzyć wyjątkowy, niepowtarzalny, przyciągający wzrok styl. Stanowią udane połączenie jakości, przyjazności dla środowiska i niezrównanego wzornictwa.

Ich oryginalność będzie oryginalnym akcentem każdego projektu. Jednocześnie ich fakturę i odcienie kolorystyczne można dopasować do innych elementów dekoracyjnych, które z łatwością wpasują się w każde wnętrze, dodając naturalnego uroku. Nie odkształcają się pod wpływem wilgoci, nie blakną na słońcu i nie pękają. Lamele o szerokości 25 i 50 mm.

Wnioski

Żaluzje drewniane to bardzo elegancki i gustowny dodatek do naszego wnętrza. Nie tylko wyglądają na mocniejsze, ale w rzeczywistości są. Co więcej, montaż żaluzji drewnianych jest bardzo łatwy i intuicyjny. Wszystko, co musisz zrobić, to dopasować je do rozmiaru okna, pozostawiając pewną ilość miejsca po bokach i na górze okna. Żaluzje drewniane najczęściej montowane są na metalowych wspornikach, które można przymocować do ściany lub sufitu. Z powodzeniem zamkną całą wnękę okienną i ochronią naszą prywatność.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Dodaj komentarz