Dom i mieszkanie

Skup mieszkań i innych nieruchomości – na czym to polega?

Chcąc sprzedać mieszkanie, można oczywiście dodać ogłoszenie w dowolnym serwisie i szukać klienta na własną rękę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dużo wygodniejszych rozwiązań. Jednym z nich jest skup mieszkań. Na czym polega jego działalność?

Jak działa skup mieszkań?

Profesjonalny skup mieszkań kupuje nieruchomości za gotówkę, a jego oferta jest skierowana do osób z całej Polski. Przedstawiciele tego punktu rozglądają się za nieruchomościami nadającymi się do remontu. Transakcji skup ten dokonuje ze środków własnych, co wpływa na błyskawiczną płatność.

Taki skup mieszkań w rzeczywistości z chęcią kupuje mieszkania i domy, a także zadłużone nieruchomości, udziały w nieruchomościach oraz inne nieruchomości. Wszystko to odbywa się w kilku prostych krokach. Podczas pierwszego kontaktu z przedstawicielem, właściciel nieruchomości przekazuje cenne, dotyczące jej informacje. Dopiero po tym następuje szybka wycena i wpłata zaliczki. Firma zajmująca się skupem mieszkań jest w stanie udzielić kompleksowej pomocy w sfinansowaniu transakcji. W końcowym etapie współpracy dochodzi do podpisania umowy sprzedaży i wpłaty całej ustalonej kwoty.

Zalety usług świadczonych przez skup mieszkań

Usługi, jakie świadczy skup mieszkań, są niezwykle korzystne. To przede wszystkim bardzo szybki sposób na sprzedaż mieszkania albo innej nieruchomości. Minimalne formalności zdecydowanie upraszczają proces sprzedaży i zarazem przyspieszają go. Korzystając z tej opcji, właściciel mieszkania nie musi jakoś specjalnie przygotowywać nieruchomości oferowanej na sprzedaż. Firma kupi je, nawet jeśli jest do remontu. Zaproponuje tylko za nią odpowiednią kwotę.

Kolejną zaletą współpracy ze skupem jest gwarancja otrzymania pieniędzy od razu po sfinalizowaniu transakcji. Nie trzeba czekać, aż klient otrzyma kredyt lub pozyska pieniądze w inny sposób. W tym przypadku właściciel mieszkania tuż po zaakceptowaniu oferty i zgłoszeniu chęci sprzedania go, podpisuje umowę i dostaje pieniądze w ustalonej kwocie.

Niektórzy mieszkają daleko od nieruchomości, którą chcą sprzedać. W związku z tym proces ten jest znacznie bardziej utrudniony. Korzystanie z oferty skupu to praktycznie same korzyści, bo mieszkanie można sprzedać bardzo szybko i bez całego zamieszania, jakie ma miejsce przy szukaniu kupca na własną rękę. Chodzi tu o rozmowy telefoniczne, prezentowanie mieszkania na miejscu, oględziny, zamieszczanie ogłoszeń itd.

Skup mieszkań w Warszawie to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce szybko pozbyć się mieszkania, domu czy innej nieruchomości. Warto zainteresować się ofertą danej firmy, gdy nieruchomość ta nie jest w najlepszym stanie. Skupy nie zwracają na to uwagi i chętnie nabywają mieszkania do remontu, gdyż robić to w celach inwestycyjnych. W każdym razie nie zaszkodzi poprosić o ofertę i szczegółową wycenę. Może akurat okaże się korzystna i warta podpisania umowy.

Dodaj komentarz