Dom i mieszkanie

Orynnowanie domu – inwestycja na pokolenia!

Home sweet home

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Nie ma chyba drugiego tak przytulnego miejsca, jak urządzone przez nas cztery kąty. Uczestniczymy w procesie jego powstawania od początku do końca, aby było tam tak, jak sobie wymarzyliśmy. Jest to w końcu nasz azyl i miejsce, gdzie spędzamy większość wolnego czasu. Pozwala zrelaksować się po stresującym dniu, wyciszyć czy też spotkać się ze znajomymi przy lampce wina. Trendów w wykończeniach domów jest mnóstwo. Musimy stanąć przed szeregiem niełatwych wyborów, by wybrać rozwiązania satysfakcjonujące nas i takie, które przyniosą zamierzony efekt.

Opcje w dokonywanych wyborach są dwie: albo podążymy za modnymi trendami z katalogów wnętrzarskich, albo zaufamy własnej intuicji i zdecydujemy się na swoją wizję. O ile w pierwszym przypadku bardzo łatwo popaść w rutynę, masowo powielanych schematów, które co sezon zmieniają się i wychodzą z mody, tak w drugiej opcji, mamy pewność, że stworzony design będzie oddawała nasz charakter i zaskoczy niejedną osobę oryginalnością. Przecież kto wie lepiej, czego nam trzeba od nas samych?

Diabeł tkwi w szczegółach

Przed przystąpieniem do prac, dobrze jest stworzyć plan, który określi cel, a także ramy finansowe i czasowe działań. Będziemy wówczas widzieli czarno na białym, na co możemy sobie pozwolić, a na co nie. Pamiętajmy, że minimalizm nigdy nie wychodzi z mody. Warto więc zdecydować się na ponadczasowe trendy, które z biegiem lat, nie staną się passé. W wykończeniach wnętrz postawmy więc na stonowane kolory: w odcieniach beżu i szarości. Ograniczmy także ilość dodatków do minimum, aby nie zaburzały przestrzeni. Dodajmy akcenty świeżej roślinności. delikatne źródła światła, a oszałamiający efekt gwarantowany.

Bardzo ważną kwestią jest także wykończenie budynku z zewnątrz. Staniemy tu na pewno przed wyborem kluczowych elementów: dachu, stropów, okien, drzwi zewnętrznych i rynien.

Koncepcja aranżacyjna, to ogniwo, które pozwoli na stworzenie spójnego projektu. Mnogość użytych detali i dekorów, może spowodować wrażenie niespójnego i ciężkiego wyglądu. Charakter poszczególnych składowych, powinien więc łączyć się jednolitą formą, kolorem i strukturą w całość.

Inwestycje na lata

Orynnowanie budynku, to ten rodzaj inwestycji, który posłuży nam naprawdę przez długi czas. Wybierzmy odpowiedni materiał wykonania, mając na uwadze, iż rynny narażone będą na ciągły wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Powinny także komponować się z wyglądem dachu – w końcu to nasz komfort na lata. Dobierając je, trzeba mieć na uwadze, by oprócz funkcji użytkowej (stanowią system odprowadzania wody) poprawiały estetykę budynku.

System Q STALYO PRO jest innowacją na rynku architektonicznym. Wysoka jakość i minimalizm wykonania rynien stalowych, idą w parze z korzystną ceną. Sprostają wymaganiom nawet najbardziej wybrednych klientów.

Dodaj komentarz