Praca

Kiedy warto zrobić kurs spawania?

Nie lubisz zamykać się na nowe możliwości? Wolisz mieć duży wybór, również w kwestii wykonywanego zawodu? Pracujesz już w przemyśle, masz podstawową wiedzę o spawaniu różnych elementów, ale chcesz się dalej rozwijać? Co możesz wybrać?

Dopiero szukasz dla siebie zawodu?

Jesteś na etapie wybierania zawodu i nie do końca wiesz, co chciałbyś robić? W takim przypadku lepiej nie ograniczaj się do jednego zawodu, ale wybierz coś, co pozwoli Ci pracować w różnych miejscach. Możesz sprawdzić, jacy pracownicy są najczęściej poszukiwani w Twoim regionie. Ale czasami nawet świetna szkoła nie przekazuje wszystkich istotnych informacji. Dlatego zastanów się, czy jednocześnie nie zapisać się na kurs, który pozwoli na poszerzenie wiedzy w danym zakresie.

Wiele firm zgłasza wakat na stanowisku spawacza. Jeśli lubisz prace manualne, jesteś osobą cierpliwą, potrafisz być skoncentrowany przez długi czas – może się okazać, że to właśnie będzie propozycja dla Ciebie. Znajdziesz kurs spawania, który będzie prowadzony od podstaw dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Ale proponowane są również kursy dla osób zaawansowanych, mających już pewne doświadczenie w tym zakresie.

Dlaczego warto zapisywać się na takie kursy?

Nawet jeśli od lat pracujesz jako spawacz i masz już pewne doświadczenie, zawsze możesz się nauczyć czegoś innego. Pojawiają się nowe rozwiązania, nowe materiały, a to oznacza, że zapisując się na kurs spawania, będziesz mógł wybrać coś, czego jeszcze nie znasz. Interesuje Cię spawanie aluminium i stali nierdzewnej? A może chcesz iść na kurs spawania łukowego?

Zanim zapiszesz się na konkretny kurs, sprawdź, jakich spawaczy poszukują pracodawcy w Twoim regionie. Wówczas w pierwszej kolejności możesz zapisać się na konkretny kurs, który da większe szanse na znalezienie pracy. W późniejszym czasie możesz wykupić kolejne warsztaty, na których poznasz różne sposoby spawania i możliwości łączenia różnych materiałów. Im większą będziesz miał wiedzę, tym lepszą uzyskasz pozycję na rynku pracy.

Ile kosztuje kurs spawania i na co zwrócić uwagę?

To, ile zapłacisz za kurs, będzie zależało od tego, jaki rodzaj wybierzesz. Do kwoty samego kursu musisz jeszcze doliczyć opłatę za egzamin państwowy i wydanie specjalnej książeczki spawacza. Takie uprawnienia spawacza otrzymujesz na 2 lata, po tym czasie będziesz musiał je odnowić. Jednak warto to robić, bo im więcej posiadasz certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności, tym lepszą pracę możesz znaleźć.

Zanim zapiszesz się na konkretny kurs, sprawdź, w jakich godzinach się odbywa, kto go prowadzi i jakim sprzętem możesz podczas niego dysponował. Zobacz również, czy w koszty kursu wliczony jest podstawowy sprzęt spawalniczy. Jeśli kurs nie odbywa się w Twojej miejscowości, upewnij się, czy będziesz miał jak na niego dotrzeć.

Ciągłe podnoszenie kwalifikacji pozwala wykonywać większą ilość zleceń. Dzięki temu będziesz mógł liczyć też na większe wynagrodzenie. Poza tym, ukończenie takiego kursu da Ci możliwość znalezienia pracy w różnych miejscach, m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, naftowym czy lotniczym.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz