Praca

Jak dorobić sobie w wakacje?

Nie zawsze nasz budżet domowy pozwala na drogie wakacje all inclusive. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy wyjazd za granicę dla osób, które nie wykonały szczepień, będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami związanymi z wykonaniem testów przy wjeździe do zagranicznego kraju oraz podczas powrotu. Wakacje zatem możemy wykorzystać  jako okres do podreperowania naszych finansów, a ewentualny wyjazd przełożyć na mniej kosztowny okres. Poniżej prezentujemy Wam kilka sposobów na zasilenie swojego portfela. Poniższe pomysły przydadzą Wam się również, jeżeli szukacie dogodnego finansowania w ramach kredytu https://www.bankier.pl/smart/kredyt-dla-zadluzonych-jak-wziac-kredyt-bedac-zadluzonym

Inwentaryzacje

To nieprawda, że wszystkie firmy organizują inwentaryzacje tylko pod koniec lub na początku roku. Są one przeprowadzane systematycznie w wielu firmach, gdzie dbałość o ilość materiałów do produkcji jest bardzo ważnym elementem logistycznym. Warto poszukać ogłoszeń w lokalach portalach internetowych lub gazetach.

Animacje

Okres wakacyjny to czas wesel, imprez plenerowych, urodzin, pikników pracowniczych. Podczas takich eventów bardzo często poszukiwane są osoby do animacji dzieci. Malowanie buziek, zabawy z magicznym kołem, zabawy z szarfami, zawody to tylko niektóre propozycje, które można wykorzystać podczas animacji. Dorośli zrobią wszystko, żeby zorganizować czas dla swoich pociech, a także zaspokoić ich wymagające ruchu organizmy.

Sezonowe zbiory

Okres wakacji wiąże się ze zbiorem truskawek, malin, jabłek oraz winogron. Gospodarstwa rolne często poszukują osób do zbierania tego typu plonów natury, ponieważ zbieranie ich maszynowo zniszczyłoby owoce. Doskonale za to sprawdzą się ludzkie dłonie, które zadbają, żeby owoce nie były zmiażdżone, naderwane, po prostu nieestetyczne. Takich owoców nikt nie chce kupować.

Koszenie trawników u sąsiadów

W czasie wakacji trawa w przydomowych ogródkach rośnie jak szalona. Koszenie trawy jest zmorą niejednego właściciela ogrodu. Ogłaszając swoje usługi w okolicy z pewnością znajdziemy paru sąsiadów, którzy chętnie oddadzą komu innemu ten przykry obowiązek. Nie potrzebujemy mieć do tego żadnego sprzętu, ponieważ zwykle właściciele są w posiadaniu kosiarki.

Telemarketing

Co prawda telemarketerzy nie są zbytnio lubianym zawodem, ale i oni są potrzebni. W wakacje, kiedy wiele firm organizuje wakacyjne promocje i wyprzedaże telemarketerzy są bardzo poszukiwaną grupą osób. Jeżeli nie masz doświadczenia w tym fachu, to wiedz, że zazwyczaj krótkie przeszkolenie i zaznajomienie się z produktami firmy wystarczy. Szkolenia zazwyczaj trwają w granicach dwóch tygodni i oczywiście są płatne.

Sprzątanie

Jest to pomysł na dorobienie do domowego budżetu nie tylko w czasie wakacji. Mycie okien, pracę porządkowe są poszukiwane przez cały rok. W wakacje pojawią się zwiększone zapotrzebowanie ze względu na pojawiających się w większych miastach lub kurortach turystów. Osoby prowadzące agroturystykę lub wynajmujące prywatne kwatery chętnie zaoszczędzą zatrudniając na przykład studentów do porządkowania lub innych drobnych prac.

Pomoc w gastronomii

Z pewnością znajdzie się dla nas jakiś wakat w gastronomii. W wakacje obłożenie lokali jest znacznie większe i restauracje, bary i puby potrzebują nie tylko większej ilości kelnerów, pomocy kuchennych, ale również osób pracujących na zmywaku. Jednak praca w gastronomii ma swoje wymogi. Koniecznie musimy zainwestować w książeczkę sanepidowską. Bez niej na próżno szukać zatrudnienia w gastronomii.

Tajemniczy klient

To bardzo ciekawa propozycja dla osób, które lubą zadawać pytania. Wcielenie się w tajemniczego klienta będzie wymagało od nas minimum zaangażowania. Wystarczy pojechać lub zadzwonić do wskazanego w zamówieniu sklepu, instytucji, biura oferującego konkretne usługi lub nawet skorzystać z tych usług na koszt zlecającego zamówienie, i przy okazji sprawdzić jakość obsługi, rzetelność przekazywanych informacji, generalnie całokształt obsługi klienta. Ważne, żeby spisywać dni i godziny takich wizyt, a nawet imiona (i nazwiska osób, o ile to możliwe), które nas obsługują. Dzięki temu pracodawcy będą mieli możliwość nadzoru nad swoimi filiami.

Dodaj komentarz