jakie rolety na okna dachowe
Dom i mieszkanie

Jakie rolety na okna dachowe wybrać?

Jeżeli wpisujesz w wyszukiwarce frazę „jakie rolety na okna dachowe wybrać”, to znaczy, że poszukujesz skutecznej zasłony, które sprawdzi się w przypadku okien na skosach. Na pewno wiesz, że tradycyjne rolety nie nadają się do tego zadania. Ze względu na swoją konstrukcję odstawałyby od zasłanianej powierzchni. Efekt byłby daleki od zadowalającego, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Wybór rolety do zadań specjalnych

Zakup rolet może sprawić nie lada kłopot, szczególnie jeżeli dotyczy okien dachowych. Wymagają one specjalnych rozwiązań. Musisz przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki rodzaj osłony preferujesz. Do wyboru masz rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każde z nich mają zalety, o których napiszemy.

Rolety zewnętrzne na okna dachowe są zazwyczaj wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Chronią one przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy śnieg. Steruje się nimi za pomocą pilota. Nowoczesne rozwiązania oferują silniki zasilane za pomocą baterii solarnych, które montowane są w rolecie.

Rolety wewnętrzne na okna dachowe

Wśród rolet wewnętrznych do okien dachowych możemy wymienić tkaninowe, plisowane i typu dzień/noc. Tkaninowe rolety są wyposażone w specjalny mechanizm sprężynowy. Dzięki niemu materiał przylega do powierzchni okna, zapewniając optymalną ochronę przed promieniami słońca.

Rolety plisowane do okien dachowych to stosunkowo nowa opcja, cieszy się jednak rosnącym zainteresowaniem. To wielofunkcyjny system, który nie tylko zaciemni pomieszczenie, ale też świetnie uzupełni wnętrze pod względem dekoracyjnym. Można jest zwijać i rozwijać za pomocą sznurka. Ich ważną zaletą jest możliwość montażu na wybranej wysokości okna.

Zastanawiając się, jakie rolety na okna dachowe wybrać, warto rozważyć wszystkie dostępne opcje. Kolejną z nich są bardzo modne rolety dzień/noc. W przeciwieństwie do standardowych osłon wykonane są z dwóch różnych materiałów – jeden z nich jest transparentny, a drugi pełni funkcję zaciemniającą.

Pasy dwóch różnych tkanin rolet dzień/noc ułożone są naprzemiennie w poziomie. Dzięki takiej budowie można kontrolować ilość światła, która wpada na poddasze. Ten rodzaj rolet jest nie tylko praktyczny, ale też efektowny. Rolety dzień/noc dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Kupno rolet – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli wiesz już, jakie rolety na okna dachowe są najodpowiedniejsze, czas zaplanować zakup. Nie jest to zadanie tak proste, jak mogłoby się wydawać. Pamiętaj, że podstawa to dobranie rozmiaru rolet do okna. Pomyłka w te kwestii sprawi, że osłona nie będzie optymalnie wypełniała swojego zadania.

Kolejną ważną cechą, na którą szczególnie musisz zwrócić uwagę w przypadku rolet wewnętrznych, jest kolor. Musi być dopasowany do kolorystyki pomieszczenia i wpisywać się w jego styl. Na szczęście producenci rolet dbają o to, aby ich produkty były dostępne w całej palecie barw. Niezależnie od tego, jak wygląda wnętrze, na pewno znajdzie się roleta, która idealnie je uzupełni.

Dodaj komentarz