biuro nieruchomości Wrocław
Dom i mieszkanie

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu lub sprzedaży? Biuro nieruchomości Wrocław

Wynajem to wciąż bardzo dobry biznes. Niektórzy decydują się nawet na wzięcie kredytu hipotecznego, by nowo zakupione mieszanie przynosiło po jakimś czasie upragniony przychód pasywny. Inni zarabiają całkiem niezłe pieniądze na odziedziczonych lub kupionych jako inwestycje mieszkaniach. By tak się stało, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie mieszkanie do wynajmu, czy też dalszej odsprzedaży z zyskiem. Biuro nieruchomości Wrocław podpowiada, jak to zrobić.

Biuro nieruchomości Wrocław radzi – generalne sprzątanie to absolutna podstawa

Tak, teoretycznie każdy o tym wie. Jednak, jeśli nie próbowałeś nigdy kupić lub wynająć mieszkania na rynku wtórnym, prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo zaniedbane i brudne mieszkania ludzie decydują się pokazywać swoim – bądź co bądź – klientom.

Generalne sprzątanie, jeśli nie generalny remont to numer jeden, jeśli rzeczywiście zależy Ci na rzetelnym wynajmie. Niezależnie od tego, czy decydujesz się wynajmować sam, czy przez biuro nieruchomości, Wrocław to wymagający rynek. Nie lekceważ podstawowych potrzeb Twoich klientów. Pomyśl o tym w ten sposób – jeśli uda Ci się wynająć zaniedbane mieszkanie w fatalnym stanie, czego powinieneś oczekiwać po ustaniu najmu. Jeśli zależy Ci na wynajmujących, którzy będą dbać o Twoje mieszkanie, zadbaj o to, by wynająć je odpowiednim osobom. Pierwszym krokiem do tego jest podniesienie standardu mieszkania. Każde biuro nieruchomości Wrocław wie, że generalny porządek przed prezentacją wiele może zmienić.

Wszystko musi działać

Mieszkanie przeznaczone na wynajem powinno być nie tylko czyste i schludne, ale też doprowadzone do takiego stanu, w jakim sam chciałbyś mieszkać. Nie chodzi o nie wiadomo jakie luksusy- sprawne i względnie nowe sprzęty, dobrze działająca, sprawdzona wentylacja – to podstawy, które sprawią, że zapewnisz najemcom odpowiednie warunki. Myślisz, że nowy sprzęt typu lodówka, zmywarka, kuchenka to zbędny wydatek? Nie do końca – im lepszej jakości sprzęt, tym mniejsze opłaty za prąd będą ponosić lokatorzy. Niskie opłaty eksploatacyjne mogą być Twoja karta przetargowa, dzięki której będziesz mógł podnieść cenę najmu. Wygodne życie to także dobry argument, by wynająć od Ciebie mieszkanie na dłuższy czas bez planowania kolejnej przeprowadzki.

Jeśli nie wiesz, czy sprzęty, które masz w mieszkaniu są odpowiednie i czy w ogóle wygląda ono dobrze, zwróć się o pomoc do profesjonalisty, który pomoże Ci dobrze przygotować i wynająć mieszkanie. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie firmy takiej jak biuro nieruchomości Wrocław. Stolica Dolnego Śląska to miasto studentów, jeśli jednak zapewnisz im dobre warunki, będziesz się cieszył bezproblemowo wynajmem przez lata.

Sprzedajesz mieszkanie? Diabeł tkwi w szczegółach

Podobnie jak w przypadku mieszkań na wynajem, tak i mieszkania na sprzedaż wymagają przygotowania. Poza generalnym sprzątaniem niezwykle ważne jest to, by mieszkanie było opróżnione ze starych sprzętów i mebli. Wszystko, co mogłoby zaburzyć odczucie przestrzeni potencjalnym kupującym musi zostać usunięte – stare zasłony, dywany, meble po babci, flakony – wszystko. Dzięki temu przestrzeń staje się od razu lżejsza i gotowa na przyjęcie każdej stylizacji. Zdecydowanie łatwiej jest sobie wyobrazić, jak będą wyglądać Twoje meble w piątek przestrzeni niż w przestrzeni zagraconej innymi meblami, prawda? To samo odczuwa klient. Pozwól mu zaaranżować sobie w wyobraźni Twoje mieszkanie, pozbywając się wszystkiego, co mogłoby mu zaburzyć odbiór przestrzeni.

Jeśli podłoga jest w kiepskim stanie, zdecydowanie warto doinwestować i wymienić nieatrakcyjnie prezentujące się gumoleum, czy też spróchniałe drewno na choćby najtańsze panele. Jeśli masz w mieszkaniu parkiet, warto go wycyklinować i pomalować lakierem. Podobnie ściany warto pomalować choćby tylko zwykła, białą farbą, uprzednio uzupełniając szpachla dziury po haczykach na obrazy. To stosunkowo niewielki koszt, a takie zmiany potrafią naprawdę zmienić wnętrze nie do poznania, co potwierdzi Ci każde biuro nieruchomości Wrocław. Stolica Dolnego Śląska to miasto, w którym mieszka coraz więcej młodych ludzi wrażliwych na piękno i estetykę. Zadbaj o to, by dobrze poczuli się w Twoim wnętrzu.

Dodaj komentarz