napis LED na wesele
Dom i mieszkanie

Dlaczego napis LED na wesele to dobry pomysł?

Większość z nas w pewnym momencie swojego życia podejmuje decyzję o małżeństwie. Ten wyjątkowy moment wymaga pięknej oprawy i przekazania tej wspaniałej informacji ludziom, na których nam zależy w jak najbardziej uroczysty sposób. Dlatego organizujemy huczną imprezę, do której przygotowujemy specjalną salę i robimy wszystko, aby uroczystość zapadła na długo w pamięci wszystkich jej uczestników. Każdemu organizatorowi takiego przyjęcia zależy, aby było ono wyjątkowe i było udekorowane przy pomocy niepowtarzalnych elementów. Do niedawna popularnym gadżetem wykorzystywanym do nadania indywidualnego charakteru były neony i formowane z nich napisy. Dzięki nowoczesnej technologii coraz bardziej popularny staje się napis LED na wesele. W tym krótkim artykule znajdziesz porównanie obydwu rozwiązań, abyś mógł zdecydować, które z nich bardziej odpowiada Twoim potrzebom i które lepiej spełnia oczekiwania odbiorców.

Z czego wykonany jest napis LED na wesele?

W przeciwieństwie do coraz mniej popularnych tradycyjnych neonów napis LED na wesele nie wykorzystuje ani szkła, ani gazu neonowego. Zamiast tego wykonuje się go z akrylu, który jest lekki, odporny na pękanie i skutecznie przepuszcza światło. Dzięki temu unika się jednej z bolączek związanych z używaniem neonów, jego niezwykłej wrażliwości na warunki fizyczne. Wiadomo, że imprezy weselne często związane są dynamicznymi zabawami gości, którzy chcą się dobrze bawić. Wiszący w pobliżu pary młodej tradycyjny neon może stanowić spore zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Typowy napis LED na wesele składa się z następujących elementów:

  • Rury – wycięte z litego bloku opalizującego akrylu, a następnie zaokrąglone i wyszlifowane, te puste rurki mieszczą diody LED.
  • Krawędzie – akrylowe tuby są wykończone farbą blokującą lub obrzeżami winylowymi, aby stworzyć ostateczny projekt.
  • Diody LED – diody elektroluminescencyjne działają jako półprzewodniki i są zwykle wykonane z arsenku glinowo-galowego. Są one osadzone blisko siebie w akrylowej rurce, a następnie okablowane.
  • Panel tylny – Jeśli jest to konieczne do ostatecznego projektu, rury są montowane do panelu tylnego wykonanego z różnych materiałów, w tym z poliwęglanu, akrylu i stali.

Jak działa napis LED na wesele?

Tam, gdzie neon opiera się na reakcji między gazem neonowym a elektrycznością, napis LED na wesele wykorzystuje reakcję, która zachodzi, gdy elektrony przechodzą przez półprzewodnik, który jest zwykle materiałem znanym jako arsenek glinowo-galowy. W przypadku stosowania w znakach, diody LED muszą być umieszczone wewnątrz tub w odpowiedniej pozycji. Zbyt wiele diod LED w tej samej przestrzeni będzie pobierać więcej energii elektrycznej i prawdopodobnie spowoduje powstawanie gorących punktów (gdzie światło staje się ostre i tworzy coś, co wydaje się być kropkowanym wzorem). Jeśli będzie za mało diod LED, lub będą niewłaściwie rozmieszczone, pojawią się czarne plamy. Dlatego diody LED muszą być ustawione tak, aby wytwarzały stałe źródło światła, podobne do efektu neonówki świecącej wewnątrz szklanej rurki.

Napis LED na wesele vs tradycyjny neon – koszty eksploatacji

Jedną z zalet, jakie daje napis LED na wesele, są oszczędności, jakie zapewnia. Ponieważ działa na znacznie niższym napięciu niż tradycyjny neon, jest znacznie bardziej energooszczędny i kosztuje około 20% mniej. Dotyczy to oczywiście szczególnie większych szyldów i wyświetlaczy zewnętrznych, ale nawet w przypadku niewielkiego neonu, który uświetni imprezę weselną, może to mieć znaczenie.

Innym czynnikiem do rozważenia jest to, że napisy LED prawie nie wymagają konserwacji, co oznacza, że ​​nie trzeba się martwić naprawa lub wymianą komponentów. Ponieważ neony mają nieco dłuższą żywotność, prawdopodobnie w pewnym momencie będą wymagały konserwacji. Należy pamiętać, że konserwacja ta musi być wykonana przez wykwalifikowanego specjalistę, co będzie wiązało się z dalszymi kosztami.

Kwestie bezpieczeństwa

Napis LED na wesele nie zawiera szkodliwych gazów. Z kolei neony zawierają różne gazy i związki chemiczne, które w przypadku rozbicia mogą być niebezpieczne dla zdrowia blisko znajdujących się osób. Gaz neonowy jest bezpieczny w bardzo małych ilościach, ale może być niebezpieczny, jeśli przedostanie się do powietrza z powodu uszkodzenia szklanej rurki, co oznacza, że ​​może zaszkodzić zdrowiu ludzi.

Dodaj komentarz