Dom i mieszkanie

Aby łazienka nie wiała nudą

Dawno minęły czasy, kiedy łazienki były miejscami wykładanymi kaflami od góry do dołu. Takie praktyki sprawiały, że pomieszczenie stawało się ciężkie w odbiorze i mogło przytłaczać ,szczególnie dotyczy to  małych łazienek

Z czasem zaczęliśmy wprowadzać do pomieszczeń tapety, które nie do końca radziły sobie w łazienkowych warunkach. Narażone na nieustanny kontakt z wodą i parą wodną, szybko ulegały zniszczeniu. Jednak mimo wszystko były wykorzystywane ze względu na swoją lekkość i interesujący sposób aranżacji.

Obrazy do łazienki

Z czasem technologia wytwarzania fototapet, weszła na taki poziom, że nie straszne stały im się woda ani tłuszcz. Odporne materiały z jakich są wykonywane spowodowały, że tapetowana była nie tylko górna część ściany, ale często całą powierzchnia. Ciekawe wzornictwo, które nie jest już wieloprintem, a niejednokrotnie indywidualnym obrazem skrojonym ba potrzeby konkretnego pomieszczenia, wyniosło nasze łazienki na wyższy poziom estetyki. Obecnie możemy wyczarować w łazience dżunglę, imitację drogiego marmuru, imitacje wszelkiego rodzaju drewna i rysunku słojów lub krajobraz morski, który każdego dnia będzie przenosić nas do upragnionych wakacji. Ciekawym pomysłem są też obrazy pasujące do łazienki, drukowane na różnych podłożach – klasycznym płótnie,  szkle lub akrylu.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia

W sklepach znajdziemy całe mnóstwo fototapet, które sprawdzą się w roli obrazów do łazienki. Wszystko zależy w jakim stylu planujemy ją urządzić i jakie będą dodatki. W minimalistycznej łazience sprawdzą się czarno-białe fotografie. Styl glamour doskonale podkreśli fototapeta imitującą marmur, pikowania lub z eleganckimi zdobieniami w złocie i srebrze. Do stylu wiejskiego natomiast nadadzą się zarówno wzory starych desek, sielskiej wsi oraz wszelkiego rodzaju kwiatu, te duże, jak i te małe. Styl boho w łazience? Nie ma najmniejszego problemu. Jednak to nie wzór ma tutaj największe znaczenie. Bardzo ważne jest, że tapeta, mimo, że została położona w łazience, to wytrzyma długie lata i będzie wygodna w użytkowaniu. Fototapety łazienkowe można przecierać nie niszcząc przy tym faktury ani koloru, a także jej ważną cechą jest to, że nie chłonie wody w takim stopniu, jak tradycyjne tapety.

Dodaj komentarz