Zakupy

Zalety korzystania z strugarko grubościówki

Posiadanie w swoim warsztacie pewnych urządzeń znacznie usprawnia pracę. Dotyczy to każdego rodzaju hobby. Maszyny usprawniają naszą pracę i sprawiają, że tę samą rzecz jesteśmy w stanie wykonać w znacznie krótszym czasie. Podobnie rzecz się ma w branży stolarskiej. Właściciele tartaków doceniają narzędzia, które optymalizują ich pracę. Jednym z takich urządzeń są strugarko grubościówki.

Zalety posiadania strugarko-grubościówek dostrzegamy już na etapie zakupu dokładnie zwymiarowanych desek. Okazuje się, że zakup tarcicy drewnianej jest zdecydowanie niższy niż gotowego produktu, a nawet i w przypadku gotowych desek może okazać się, że wymiar nie jest tak dokładny, jak mogłoby się wydawać. Posiadając własny sprzęt skrawający nie musimy polegać na innych. Nie musimy się również obawiać, że nie uda nam się uzyskać kątów prostych w deskach, co jest zazwyczaj istotne pod względem konstrukcji, do których będą one wykorzystywane.

Oczywiście pojawi się wiele osób, które stwierdzą, że przy użyciu samodzielnej grubościówki jesteśmy w stanie osiągnąć podobny efekt. No właśnie. Podobny. Zaletą strugarko grubościówki jest możliwość uzyskania kątów prostych w materiale drewnianym, który pierwotnie posiadał każdy kąt inny. Możemy to zobrazować na podstawie przekroju tarcicy drewnianej. Wyobraźmy sobie czworokąt, który posiada wszystkie kąty ostre a żaden z boków nie jest równoległy, a tym bardziej prostopadły, do drugiego. Zadaniem strugarko-grubościówki jest uzyskanie z takiego przekroju kwadratu lub prostokąta o idealnie skrojonych bokach i kątach już przy kilku przesunięciach materiału przez maszynę bez względu na to w jaki sposób obracamy materiał drewniany. Jest to zdecydowana przewaga strugarko-grubościówki nad tradycyjną grubościówką, która nie potrafi samodzielnie zwymiarować każdego boku deski. Różnice pojawią się oczywiście w cenie. Mimo, że strugarko grubościówki są droższe od pozostałych sprzętów tego typu, to zdecydowanie są warte swojej ceny, i co najważniejsze, łączą w sobie wiele funkcji, które sprawiają, że poniesione koszty zwracają się nam po pewnym czasie.

Dodaj komentarz