Wirtualne biuro czy wynajem tradycyjny? 5 powodów, dla których warto korzystać z wirtualnego adresu
- 30 grudnia 2021
- by Redakcja EBE
- 204 Views
To spory dylemat przedsiębiorców, przed którym stają zakładając własny biznes, ale i optymalizując koszty prowadzonej działalności. Podpowiadamy w jakich sytuacjach warto wybrać wirtualny adres firmy, a kiedy lepiej zostać przy tradycyjnym wynajmie lokalu.
Duże miasta tworzą bardzo korzystny klimat do zakładania i rozwoju własnego biznesu. Nowoczesne biurowce i centra biznesu oraz doinwestowana infrastruktura wokół skutecznie kuszą biznes do zakładania siedziby w sercu tętniącej życiem metropolii. Jednak przedłużająca się pandemia, obostrzenia dla przedsiębiorców, narastająca niepewność dotycząca sytuacji gospodarczej, ale także szalejące ceny na rynku nieruchomości budzą frustrację i zachęcają przedsiębiorców do cięcia kosztów.
Wirtualne biuro – co to jest?
Rozwiązaniem dylematów dotyczących bazy lokalowej jest posiadanie wirtualnego biura. Każda firma zobowiązana jest do posiadania firmowego adresu, nie oznacza to jednak, że musi ona mieć biuro stacjonarne. Może funkcjonować pod wirtualnym adresem do korespondencji i jest to całkowicie legalne.
Wirtualne biuro to usługa wykonywana przez firmy zewnętrzne, polegająca na outsourcingu obsługi biurowo-administracyjnej, a nawet finansowej. W praktyce oznacza to, że firma posiadając wirtualny adres zleca obsługę firmowej korespondencji, a nawet spraw urzędowych czy rachunkowych profesjonalnym firmom z zewnątrz. A gdy zajdzie potrzeba, przedsiębiorca może skorzystać z przestrzeni biurowej wyposażonej w nowoczesny i niezbędny sprzęt do poprowadzenia spotkania biznesowego, szkolenia czy rozmowy rekrutacyjnej.
Wirtualny adres dla pracujących w domu
Oferta biura wirtualnego będzie korzystna dla każdego przedsiębiorcy, który do prowadzenia działalności nie potrzebuje stacjonarnego biura, w którym będzie pojawiał się codziennie. Jest to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą ponosić stałych kosztów związanych z wynajęciem powierzchni, ponieważ dopiero rozkręcają swoją działalność.
Wirtualny adres do korespondencji często wybierają także freelancerzy pracujący z domu. Nie muszą oni rejestrować firmy pod domowym adresem, zwłaszcza gdy mieszkanie nie jest ich własnością lub znajduje się w mało prestiżowej lokalizacji. Korzystanie z e-biura uwiarygodnia ich firmę w oczach klientów, a w razie potrzeby udostępnia biuro lub biurko na godziny, aby spotkać się z kontrahentem albo popracować w inspirującej atmosferze wśród innych wolnych strzelców.
Chcesz poszerzyć działalność firmy? Załóż jej wirtualne biuro
Ale wbrew pozorom biura wirtualne nie są rozwiązaniem wybieranym wyłącznie przez osoby prowadzące biznesy internetowe, pracujące w IT czy wykonujące wolne zawody. Coraz więcej firm z innych branż również decyduje się na taki wybór.
Firmy szkoleniowe prowadzące szkolenia w siedzibie klienta, przedsiębiorstwa, które chcą rozszerzyć obszar swojego działania poszukując nowych klientów w sąsiednich miastach, ale także firmy zagraniczne, które wchodzą ze swoją ofertą na obce rynki. Wykorzystując wirtualny adres do korespondencji oraz outsourcing obsługi biurowej mogą rozwijać swój biznes jednocześnie ograniczając koszty funkcjonowania firmy.
Wirtualne biuro – dlaczego warto
Korzystanie z usługi wirtualnego adresu ma sporo zalet, które warto wziąć pod uwagę prowadząc własny biznes.
- Obniżenie kosztów
Posiadanie wirtualnego biura pozwala zaoszczędzić na wynajmie powierzchni biurowej, obsłudze biura oraz zakupie wyposażenia. Wykupienie usługi wirtualnego biura to koszt już od 50 zł miesięcznie.
- Prestiżowa lokalizacja
Wirtualny adres pozwala łatwo zidentyfikować siedzibę firmy, ale także wpływa na pozytywne postrzeganie i większe zaufanie ze strony klientów.
- Profesjonalna obsługa biura
Inwestując w wirtualny adres oszczędzasz swój czas wykorzystując doświadczenie zewnętrznego personelu, który zadba o kompetentną obsługę biurowo-administracyjną.
- Elastyczne formy współpracy
Firmy outsourcingowe są elastyczne i wychodzą z ofertą znacznie wykraczającą poza użyczenie adresu, dzięki temu możesz dopasować ofertę do własnych potrzeb i możliwości finansowych.
- Obniżenie podatków
Usługę wirtualnego biura możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodu obniżając tym podatek dochodowy.
Posiadanie wirtualnego biura pozwala na skuteczne zoptymalizowanie kosztów związanych z prowadzeniem biznesu, ale także na zaoszczędzenie cennego czasu. Zamiast tracić go na uciążliwą archiwizację korespondencji, powierz ją profesjonalistom a samemu rozwijaj swój biznes!