Firmy i usługi

Tanie paczki do Niemiec – jak wysłać?

Zamówienie kuriera do Niemiec nie wiąże się obecnie z wysokimi kosztami, dlatego jeśli ma się rodzinę na emigracji, to warto regularnie wysyłać jej przesyłki. Urodziny, święta czy jakieś ważne wydarzenie stanowi doskonałą okazję do sprawienia radości drugiej osobie. Niespodziewany kurier z paczką o nieznanej zawartości to bardzo ekscytująca niespodzianka. Nie zawsze można odwiedzić krewnych, ale warto pokazać im, że cały czas się o nich pamięta. Kurierzy kursują do Niemiec niemalże każdego dnia i to od rana do wieczora.

Jak długo idzie paczka do Niemiec i czy można przyspieszyć transport?

Jako że Niemcy są bliskim sąsiadem Polski, dostarczenie paczki do miejsca docelowego zajmuje niewiele czasu. Trudności w transporcie zdarzają się relatywnie rzadko na tak krótkich trasach. Najczęściej paczka do Niemiec nie idzie dłużej niż dwa dni, ale nie jest to regułą. Jeśli kurier odbierze przesyłkę późnym popołudniem lub wieczorem, szczególnie w piątek, to niestety trzeba liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania na jej doręczenie. Oczywiście można wybrać przesyłkę priorytetową, dzięki czemu dotrze ona do miejsca docelowego nawet w ciągu jednego dnia. Nie brakuje firm kurierskich, które są w stanie dostarczyć paczkę tego samego dnia, w trybie ekspresowym. Oczywiście wiążę się to z dodatkowymi kosztami, ale jeśli komuś zależy na jak najszybszej dostawie, to takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie. Wiele osób nie lubi czekać, ale z Allekurier można wybrać szybką dostawę i to bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Na czas dostawy ma wpływ także szereg innych czynników, jednym z nich jest adres odbiorcy przesyłki. Jeśli mieszka on na prowincji, to doręczenie paczki następuje zwykle dzień później niż w przypadku odbiorcy znajdującego się w centrum miasta, stolicy kraju.

Łatwe i szybkie nadawanie paczek do Niemiec

Paczki do Niemiec można szybko nadać na stronie brokera kurierskiego allekurier. Pierwszym krokiem będzie łatwa wycena przesyłki, trzeba podać wymiary i wagę paczki oraz kraj doręczenia, czyli Niemcy. Tyle wystarczy do tego, aby poznać szacowany koszt przesyłki, bo system wyświetli na podstawie wpisanych danych dostępnych firmy kurierskie wraz z oferowanym cennikiem. Po wybraniu przewoźnika można już przejść do nadania paczki, czyli wypełnienia formularza online danymi teleadresowymi nadawcy i odbiorcy paczki. Niezbędne będzie też podanie adresu e-mail nadawcy, na który zostaną wysłane w formie elektronicznej dokumenty przewozowe. Są one niezbędne do tego, aby można było wysłać paczkę i ją potem śledzić. Wystarczy wydrukować numer listu przewozowego i nakleić go na przesyłkę przygotowaną po odbiór przez kuriera. Można też ubezpieczyć paczkę i wybrać różne usługi dodatkowe, które są oferowane przez wybranego przewoźnika. Na podstawie wszystkich wpisanych danych i zaznaczonych usług system automatycznie obliczy całkowity koszt usługi. Po zaakceptowaniu zgód i regulaminu pozostaje wysłać zamówienie, a następnie opłacić przesyłkę. To właśnie po nadaniu paczki zostanie wygenerowany i wysłany międzynarodowy list przewozowy. Kurier zjawi się w celu odebrania paczki w ustalonym czasie.

Dodaj komentarz