Parking płatny Kraków
Firmy i usługi

Parking płatny Kraków – najlepszy wybór pod Wawelem

Zamek na Wawelu jest najczęstszym powodem wizyty w dawnej stolicy Polski. Zanim jednak zaplanujesz kolejność, w jakiej będziesz zwiedzał zabytki Krakowa, warto, abyś wybrał miejsce, w którym zostawisz swój samochód. O jego wyborze mogą zdecydować dwie rzeczy – lokalizacja i koszt parkowania. Bardzo szybko zorientujesz się, że idealną lokalizację posiada położony blisko Wawelu parking płatny Kraków, zdecydowanie najlepszy wybór, jakiego możesz dokonać, planując odwiedziny w Krakowie. Stąd szybko dostaniesz się na położony na pięknym wzgórzu wawelskim, w samym sercu Krakowa – nad Wisłą, Zamek Królewski na Wawelu.

Zamek na Wawelu służył jako rezydencja królewska i twierdza królów polskich, a Kraków był stolicą kraju. Od tego czasu zamek jest dumą Polski i symbolem władzy. To jeden z najważniejszych, najpiękniejszych i największych polskich zamków. W rzeczywistości żadna wycieczka po Krakowie nie jest kompletna bez wizyty w zamku. Na przestrzeni wieków był wielokrotnie przebudowywany i odnawiany z powodu kradzieży, pożarów i wojen, dlatego obejmuje wiele różnych stylów architektonicznych. Niesamowita różnorodność zamku pozwala cofnąć się w czasie i podziwiać jego uderzające piękno.

W czasach swojej świetności Wawel przekształcił się we wspaniałą renesansową rezydencję. Komnaty na piętrze miały wówczas służyć jako prywatne kwatery króla, jego najbliższej rodziny i dworu królewskiego. Dziś wycieczka z przewodnikiem po apartamentach królewskich prowadzi przez górne poziomy zamków i przedstawia szczegółową historię każdego pokoju, w którym spali, modlili się i jedli królowie i królowe. Egzotyczne obrazy nadal zdobią ściany, podobnie jak meble i przedmioty codziennego użytku używane przez członków rodziny królewskiej. Wystawa czynna od wtorku do niedzieli. Katedrę królewską na Wawelu zbudowano dla królów i królowych. Kiedy wchodzisz, oczekuje się, że zakryjesz ramiona. Ze względu na swoją popularność zwiedzający muszą iść w jednym kierunku i podziwiać bogato zdobioną katedrę. Podczas wycieczki upewnij się, że dobrze przyjrzysz się każdej małej sali modlitewnej. Zbudowano po jednej sali dla każdego króla i naprawdę można zobaczyć, jak rozwijał się styl i architektura w Krakowie, po prostu oglądając każdą salę modlitewną. W środku nie wolno robić zdjęć, więc będziesz mógł zabrać ze sobą tylko wspomnienia. Później można zejść do krypty pod kościołem, w której znajdują się 4 groby znanych polskich poetów i Chopina.

Parking płatny Kraków to dobry dostęp do ciekawych miejsc

Kraków to niewątpliwie najbogatsze w zabytki i inne miejsca warte odwiedzenia miasto w Polsce. Parking płatny Kraków jest oczywistą bazą wypadową na Wawel, od którego dzieli go bardzo niewielka odległość. Na szczęście zwiedzanie innych lokalizacji nie będzie od Ciebie wymagać zmiany miejsca parkowania. W odległości zaledwie kilku do kilkunastu minut marszu od parkingu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc, które zdecydowanie powinieneś odwiedzić. Oto kilka z nich.


Krakowski Kazimierz. Ta niegdyś historyczna dzielnica żydowska Krakowa, Kazimierz znajduje się na południe od Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO. Miejsce kruszącego się tynku i odsłoniętej cegły, łączące przemysł i gotyk, z synagogami i rzemieślniczymi piwiarniami, to prawdziwe centrum życia lokalnego. Znajdziesz tam również ciekawą scenę krakowskiego nocnego życia, z całonocnymi knajpami oferującymi alkohol i większą liczbą barów z wódką, niż można się spodziewać, odwiedzając miejsce, które reklamowane jest jako tradycyjne.

Odwiedzając Kraków, możesz w wyobraźni przenieść się do Wiednia. Wiele osób uważa, że niewiele europejskich miast jest w stanie rzucić wyzwanie austriackiej stolicy jako centrum kultury kawiarnianej. Jednym z nielicznych wyjątków jest właśnie Kraków. Powstaje tu coraz więcej rzemieślniczych kawiarni, takich jak Karma Roasters i Coffee Proficiency, w których odżywa tradycja picia eliksiru z kofeiną, podczas gdy inne kawiarnie znane są z doskonałej lokalizacji i oprócz wspaniałej kawy mają do zaoferowania widoki z ogrodu na świeżym powietrzu na wspaniałe zabytki Starego Miasta.

Kraków jest dumny ze swojej zieleni. W całym mieście pojawiają się parki, od rozległych łąk na Błoniach (gdzie biegacze biegają wieczorami, a rolkarze przeciskają się między tłumami turystów) po usiane posągami trawniki parku Jordana. Jednak prawdopodobnie nie ma lepszej zielonej przestrzeni w mieście niż słynne Planty, które są pełne wyrastających jodeł, krętych ścieżek i mnóstwa ludzi – to świetne miejsce, by posiedzieć przy kawie i oglądać świat!

Parking płatny Kraków to idealna lokalizacja w świetnej cenie

Jeśli w Twoich planach turystycznych na najbliższe miesiące znajduje się dawna stolica Polski, to pewnie już wiesz, jakie miejsca powinieneś odwiedzić. Prawdopodobnie wiesz również, gdzie powinieneś zostawić swój samochód. Parking płatny Kraków, który znajduje się w tak blisko tak wielu wspaniałych miejsc, oferuje całodniową możliwość parkowania za kwotę, która w porównaniu do innych parkingów może wydawać się wręcz symboliczna. Aby mieć pewność, że Twoja wizyta w Krakowie nie będzie obfitować w żadne nieplanowane niespodzianki, już dzisiaj dokładnie zaplanuj swoją podróż, łącznie z miejscem, w którym będziesz parkować.

Dodaj komentarz