namiot rozkładany
Firmy i usługi

Namiot rozkładany – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Planujesz reklamować swoje usługi na branżowych targach? A może oferujesz swoje produkty w różnych miejscach, w tym także na wolnym powietrzu? W takim razie doskonałą propozycją dla Ciebie jest namiot rozkładany, który może pełnić zarówno funkcje reklamowe, jak i ochronne.

Jaki namiot rozkładany wybrać?

By namiot rozkładany spełniał Twoje oczekiwania, nie powinieneś podejmować decyzji o jego zakupie pod wpływem chwili. Najpierw zastanów się, jakie główne zastosowanie ma mieć Twój namiot. Jeśli ma pełnić przede wszystkim funkcję reklamową, postaw na wariant z nadrukiem. W zależności od potrzeb, na namiocie może znaleźć się logo czy hasło Twojej firmy lub sprzedawany przez Ciebie produkt. Dzięki temu Twoje stoisko – przykładowo na branżowych targach czy lokalnym festynie – będzie widoczne z daleka, przyciągając nie tylko dotychczasowych, ale i nowych klientów.

Jeśli często uczestniczysz w wydarzeniach na świeżym powietrzu, Twój namiot powinien nie tylko zapewniać Ci odpowiednią widoczność i wyróżniać Cię na tle konkurencji, ale też chronić Cię przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Będzie to istotne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatury bywają niskie, a opady deszczu czy śniegu nie należą do rzadkości. W takiej sytuacji warto postawić na częściowo zabudowany namiot, który osłoni Ciebie lub Twojego pracownika przed zimnem czy wiatrem. Inna opcja to większy model namiotu, do którego wchodzi się niemal jak do oddzielnego pomieszczenia.

Namioty rozkładane – aspekty praktyczne

Oprócz określenia przeznaczenia namiotu, podczas zakupu pod uwagę należy wziąć również aspekty praktyczne dotyczące jego użytkowania. Niezwykle istotną kwestią jest materiał, z jakiego został wykonany dany model. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiedz się, czy interesujący Cię namiot jest wodoodporny i odporny na działanie promieni słonecznych – ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy zamierzasz używać namiotu także na zewnątrz.

Ważnym aspektem jest też materiał wykonania stelaża, od którego zależy zarówno wytrzymałość, jak i waga całej konstrukcji. Warto również zwrócić uwagę na oferowane przez sprzedawcę wyposażenie dodatkowe – moskitiery, różnego rodzaju obciążniki i pokrowce czy możliwość wstawienia okien.

Sklep stacjonarny czy online – gdzie najlepiej kupić namiot?

Choć zakupy stacjonarne mają bez wątpienia swoje zalety, świetną ofertę namiotów rozkładanych możesz znaleźć także online. Decydując się na poszukiwania namiotu w sieci, możesz bez zbędnego pośpiechu przejrzeć dotychczasowe realizacje danej firmy – kto wie, być może któraś będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania. Możesz też na spokojnie przeanalizować dostępne warianty i skontaktować się z przedstawicielem firmy – telefonicznie bądź mailowo – i rozwiać wszelkie wątpliwości. W ten sposób możesz porównać różne propozycje właściwie bez wychodzenia z domu i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i będzie pasować do Twojej działalności.

Dodaj komentarz