Nagrobki Poznań
Firmy i usługi

Nagrobki Poznań – na jaką ofertę warto postawić?

Z roku na rok Polski rynek obfituje w coraz nowsze rozwiązania dotyczące różnego rodzaju wyrobów kamieniarskich. To samo tyczy się produkcji pomników i nagrobków. Obecnie wiele firm dysponuje coraz większym asortymentem dotyczącym materiałów, aplikacji czy grawerunków stosowanych na nagrobkach. Które rozwiązanie okaże się najbardziej funkcjonalne i jaki nagrobek będzie prezentował się najefektowniej?

Nagrobki Poznań – najważniejszy jest wybór kamienia

Wszelkiego rodzaju materiały typu lastriko lub kombinacje kwarcowe dawno odeszły w niepamięć lub jedynie straszą stare cmentarzyska. W dzisiejszych czasach na cmentarnych alejkach króluje jedynie kamień naturalny i to od jego wyboru będzie zależeć jak długo nasz nagrobek będzie się dobrze prezentował. Rozmaity wybór kamieni do produkcji nagrobków pozwala wyróżnić się na tle kolorystycznym estetycznym, a także w oparciu o trwałość materiału. Marmury granity czy piaskowce posiadają różne właściwości, a ich estetyka spełni najwyższe oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Nagrobki Poznań – tylko z granitu!

Granit, to doskonały wybór przede wszystkim pod względem solidności i trwałości kamienia. Nagrobki wykonywane z granitu posiadają imponującą odporność zarówno na czynniki zewnętrzne, uszkodzenia mechaniczne, jak i zmienne warunki pogodowe. Wytrzymują upalne temperatury i nie blakną pod wpływem ostrych promieni słonecznych, natomiast zimą granity są odporne na pęknięcia i wszelkiego rodzaju zarysowania. Po odpowiedniej obróbce, granit ma bardzo gładką i połyskującą powierzchnię, dlatego łatwo utrzymać ten materiał w czystości. Do przetarcia nagrobka wystarczy jedynie gąbka lub ścierka z wodą, a brud sam się ześlizguje z powierzchni kamienia.

Granit posiada także bogatą gamę kolorystyczną, która umożliwia tworzenie różnych kombinacji łącząc kolory ze sobą. Struktury granitu również się od siebie różnią. Kamień może występować w jednolitym kolorze, najczęściej czarnym na którym doskonale sprawdzają się grawerunki w postaci napisów oraz portretów. Najwyższej jakości materiał posiada także wiele różnych motywów od drobnych kamyczków, bo spore aplikacje w wielu odcieniach beżu, brązu, kremu, szarości, a także odcieni wpadających w kolor ceglasty czy zielony.

Nagrobki Wicherek – kamieniarstwo na najwyższym poziomie

Specjalnością firmy Nagrobki Wicherek jest produkcja i obróbka wysokiej jakości nagrobków wykonanych z granitu, charakteryzujących się niezwykłą estetyka oraz trwałością materiału. Oprócz tworzenia nagrobków, firma zajmuje się także dystrybucją, serwisem oraz montażem nagrobków nie tylko na terenie Poznania. Każdy projekt dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta i opracowywany zgodnie z odgórnymi wymogami danego cmentarza.

Firma Wicherek – Nagrobki Poznań, to nie tylko produkcja pomników i nagrobków, to także wysokiej klasy kamieniarstwo zajmujące się wykonywaniem zleceń na różnego rodzaju wyroby kamieniarskie, jak pomniki, posagi czy popiersia. Rzetelny i doświadczony zespół gwarantuje największą dbałość o każdy szczegół dotyczący danego zamówienia i szybką realizację.

Dodaj komentarz