Firmy i usługi

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 – co warto wiedzieć?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 to gorący temat, który interesuje wiele osób. Odbywają się w Katarze w nietypowym terminie. To pierwsze w historii rozgrywki, które nie odbędą się latem. Początek turnieju zaplanowana na okres jesienno-zimowy, gdyż na Półwyspie Arabskim panują wysokie temperatury. W pierwszy dzień MŚ rozegrane zostaną 4 spotkania. Co ciekawe, najwcześniejszy jest mecz Senegalu z Holandią. Z kolei oficjalna ceremonia otwarcia odbędzie się przed meczem Kataru z Ekwadorem. Co jeszcze warto wiedzieć? 

MŚ 2022 w Katarze

Każdy kibic z zainteresowaniem obserwuje MŚ grupy. Losowanie grup odbyło się 1 kwietnia w Dosze, a nasz kraj znajduje się w grupie C. Poza Polską, w tej grupie zagrają: Argentyna, Arabia Saudyjska i Meksyk. Faktem jest, że w wydarzeniu uczestniczy 13 krajów z Europu, 5 z Azji, 4 z Ameryki Południowej, 3 ze strefy Ameryki Północnej, Środkowej oraz Karaibów i 5 z Afryki. Eliminacje do MŚ 2022 trwały najdłużej w azjatyckiej strefie. Nie każdy wie, że rozpoczęły się w czerwcu 2019 roku, a zakończyły w marcu 2022. Warto zauważyć, że najkrócej walczyły reprezentacje z Oceanii. 

Na jakich stadionach odbędą się mecze?

MŚ 2022 obstawianie to kolejna opcja, która interesuje kibiców z całego świata, podobnie jak dostępny cały rok powitalny bonus bukmacherski. Chętnie stawiamy na obstawianie tego, które drużyny będą zwycięskie. Okazuje się, że tegoroczne MŚ rozegrane będą aż na 8 nowoczesnych stadionach. Największy jest Lusail Stadium, który mieści 80 tysięcy widzów. Na nim rozegrany będzie jeden półfinałowy mecz i mecz finałowy. Nie bez znaczenia jest to, że mecz otwarcia i drugi półfinał będą rozegrane na Al Bayt Stadium. Mecz otwarcia jest zaplanowany na 21 listopada o godzinie 11:00 polskiego czasu. Ponadto, rozgrywki będą miały miejsce w kilku innych miastach: Al-Wakrze, Ar-Rajjan i Ad-Dausze. Obiekty znajdujące się w tych miejscach mogą pomieścić do 50 tys. kibiców. Pamiętajmy o tym, że meczy grupowej fazy będą rozgrywane o 4 różnych porach. Pierwsze o godzinie 11 polskiego czasu, kolejne o 14, 17 i 20. Ostatnia kolejna tej fazy zaplanowana jest na godziny 16 i 20. Te informacje z pewnością są cenne dla każdego miłośnika rozgrywek. 

Mistrzostwa Świata w Katarze z pewnością dostarczą nam wielu emocji. 

Dodaj komentarz