Kreatywne zabawki
Zakupy

Kreatywne zabawki, doskonały prezent dla dziecka w każdym wieku

W obecnych czasach nikogo nie trzeba przekonywać, że zabawki dla dzieci nie służą jedynie rozrywce. Ich ważną funkcją ma być edukacja oraz pobudzanie w dzieciach kreatywności. I tu pojawia się pytanie, jakie kreatywne zabawki wybierać, aby były one trwałe, ładne, ale też spełniały swoje zadanie edukacyjne?

W co się bawić?

Wybierając prezent czy to dla własnego dziecka, czy obdarowując dzieci znajomych, naszą intencją jest zakup zabawek, które sprawią obdarowanemu dużo radości, nie znudzą się po 15 minutach zabawy no i będą służyć nie tylko rozrywce. Mają one rozwijać konkretne umiejętności i działać na wyobraźnię dziecka, która jak wiemy, jest nieograniczona. I tu odpowiedzią na nasze potrzeby są kreatywne zabawki. Rozpiętość jest duża. W zależności od zainteresowań i wieku dziecka możemy dopasować dla niego wymarzony prezent. Mamy w domu małego kucharza? Drewniana kuchenka z pełnym wyposażeniem będzie idealna! Córka znajomych jest fanką muzyki? Warto, zatem sprezentować jej stolik muzyczny, który pozwoli jej rozwijać swoje pasje. Rynek jest bogaty, a możliwości są praktycznie nieskończone.

Nie musimy też martwić się, że nie znając, dobrze konkretnego dziecka nie będziemy wiedzieli co kupić. Istnieje mnóstwo zabawek, które są uniwersalne, niezależnie od wieku i płci.

Jakie kreatywne zabawki są najpopularniejsze?

A co, jeśli nie mamy dzieci, prezenty dla dzieciaków kupujemy rzadko? Śpieszę z pomocą i konkretnymi rozwiązaniami. Jak we wszystkim w świecie zabawek istnieje moda. Obecnie wśród zabawek kreatywnych prym wiodą zabawki drewniane. Oferta jest bardzo szeroka, a w niej zarówno coś dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Drewniane domki dla lalek, wózki, a nawet salony fryzjerskie, stacje kosmiczne, figurki dinozaurów albo piętrowy parking w całości z drewna. Wszystkie te produkty cechuje, duża trwałość co jest totalnym przeciwieństwem szybko ulegającym zniszczeniu zabawek plastikowych. Bardzo ważna jest tutaj również estetyka.

Obecnie zabawki z drewna utrzymane są w pastelowej kolorystyce i nie krzyczą do klienta mnogością wzorów. Są raczej gładki i stonowane. Jest to jednak propozycja raczej dla maluszków. Jeśli natomiast chodzi o starsze dzieci, dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju artykułu twórcze. Świetnym pomysłem jest inteligentna plastelina, która dzięki swoim właściwościom nie odkształca się, odbija się od ziemi jak kauczuk. Można ją rozciąć, rozerwać i jest bardzo rozciągliwa, a to, co najważniejsze dla rodziców nie brudzi ubrań, ani powierzchni. Inną rewelacyjną zabawką jest piasek kinetyczny. Jest to połączenie zwykłego piasku oraz nietoksycznego polimeru, dzięki, któremu piasek ma konsystencję zbliżoną do ciastoliny, jednak tworzenie z niego jest bardziej precyzyjne. Jego ugniatanie rewelacyjnie relaksuje dzieci, a jego konsystencja sprawie, że przyjemnie przecieka przez palce. Nie brudzi on materiałów ani rąk dziecka.

Niezależnie od tego, na jakie kreatywne zabawki się zdecydujemy, pamiętajmy, aby były one bezpieczne, z odpowiednimi atestami i aby sprawiały dzieciom jak najwięcej frajdy.

Dodaj komentarz