materac
Zakupy

Kiedy kupić nowy materac?

Czy zauważyłeś ostatnio, że nie masz już spokojnego snu? Powodem może być Twój materac i może być to czas by go wymienić. Dowiedz się, kiedy zdobyć nowy materac, korzystając z tego przewodnika.

Hałasy

Jeśli zauważysz, że Twój materac wydaje piskliwy dźwięk lub piszczący metal, może to oznaczać, że jest gotowy do wymiany. Dotyczy to głównie materacy z metalowymi elementami. Możesz tymczasowo wymienić sprężynę lub dokręcić metalowe śruby w materacu. Generalnie jednak jest to znak, że zaczynają się pogarszać, nie są tak wspierające jak wcześniej i mogą prowadzić do zwiotczenia. Oznacza to, że nie otrzymasz wsparcia, którego potrzebujesz Ty i Twoje plecy.

Zwiotczenie

Gdy twój materac zacznie się zwiotczać, czas go wymienić. Jest to najczęstszy znak, że Twój materac zaczyna zawodzić. Zazwyczaj ugięcie oznacza że materac zaczyna tracić swój ogólny kształt. Łatwo jest stwierdzić, czy Twój materac się ugina, ponieważ zobaczysz, jak opada i zaczyna przyjmować kształt ciała. Może się to zdarzyć przy materacach szybciej dla tych, którzy mogą być nieco ciężsi, ponieważ śpiący może pozostawić głębsze wcięcie w materacu przez całą noc. Jeśli rano, gdy się obudzisz, materac nie wraca do normalnego, płaskiego kształtu, to nadszedł czas, aby rozważyć zastąpienie go nowym.

Budzenie się z bólem

Jeśli budzisz się rano konsekwentnie z bólu, twój materac nie jest już tak podtrzymujący, jak powinien. Możesz odczuwać ból ramion i bioder, ponieważ materac nie odciąża tych obszarów. Kolejnym częstym bólem będzie dolna część pleców. Budzenie się z bólem rano może prowadzić do dalszych bólów i problemów na drodze i nie jest czymś, na co powinieneś pozwolić sobie zbyt długo.

Alergie

Jeśli zauważysz, że konsekwentnie budzisz się z katarem, łzami w oczach lub innymi objawami podobnymi do przeziębienia, możesz obwiniać materac. Kurz, pleśń i inne alergeny mają tendencję do gromadzenia się w materacach, szczególnie jeśli nie używasz pokrowca na materac, i powodują, że budzisz się codziennie, jakbyś miał przeziębienie. Jeśli jesteś wrażliwy na tego rodzaju alergeny, rozważ zakup materaca wykonanego z naturalnego lateksu lub wełny, aby uniknąć tego problemu w przyszłości.

Kolor materaca

Z czasem twój materac może ulec zabrudzeniu z powodu różnego rodzaju czynników, zwierząt domowych, dzieci, a może tego, że kiedyś jadłeś w łóżku i rozlałeś. Nawet jeśli dołożyłeś wszelkich starań, aby oczyścić miejsce, plamy mogą stać się domem dla pleśni i drobnoustrojów, które mogą przeszkadzać w alergiach lub powodować choroby. Uzyskanie plamy nie oznacza jednak, że musi to być koniec materaca. W zależności od rodzaju materaca możesz go obrócić lub użyć ochraniacza na materac, który może wydłużyć żywotność materaca, a także zapobiec plamom w przyszłości.

Twoja sytuacja uległa zmianie

Jeśli Twoje życie zmieniło się od czasu zakupu materaca, albo z powodu przyrostu lub utraty masy ciała, ciąży, albo teraz śpisz z partnerem lub bez niego, to czas na wymianę. Może się okazać, że wraz ze zmianą wagi stary materac nie zapewnia takiego samego wsparcia i jest niewygodny. A może okazuje się, że twój stary materac jest albo za duży, albo za mały dla twojego stylu życia. Każda z tych zmian oznacza, że ​​nadszedł czas, aby nowy materac pasował do nowego stylu życia.

Dodaj komentarz