Firmy i usługi

Juventus Turyn – jak wyglądał ich ostatni sezon?

Sezon 2022/2023 dobiegł końca. Mowa tu oczywiście o piłce nożnej, która jak zawsze wzbudza wielkie emocje. Nie tylko, jeżeli weźmie się pod uwagę polskie boiska. Przecież wielu polskich piłkarzy można spotkać za granicą. Nie tylko mowa tu o Robercie Lewandowskim, ale także o Arkadiuszu Miliku, który także postrzegany jest jako jeden z najważniejszych filarów polskiej reprezentacji. Jednak nie o reprezentacji będzie mowa, ale o Juventusie Turyn, gdzie Milik na co dzień gra. Jak spisał się włoski klub w sezonie 2022/2023?

Niezbyt dobry sezon

No cóż, Juventus poprzedniego sezonu nie może zaliczyć do udanych, ponieważ nie zagrają jak na razie w Lidze Mistrzów. Pozostała im Liga Konfederacji, ale jednak nie ma to takiego smaczku. Jak wygląda sytuacja tego włoskiego klubu w serie A na sam koniec?

Juventus zajmuje siódme miejsce, zaraz za Romą i Atalantą. Na pierwszym miejscu znajduje się Napoli. Zaraz za nim, na drugim miejscu jest Lazio. Inter zajmuje trzecie miejsce. Juventus jest daleko za nimi, dlatego sezon 2023/2024 wyklucza ich z Ligi Mistrzów. Na 38 meczów zespół wygrał 22 pojedynki, sześć zremisował. Reszta to porażki, które w niektórych przypadkach były dość sromotne. Udało im się zdobyć 56 bramek w całym sezonie. Ale za to stracili ich aż 33. W sezonie 2022/2023 zdobyli aż 62 punktu. Napoli – dla porównania – ma ich aż 90. No cóż, nie powiodło się Juventusowi. Stąd też właśnie ostatnie informacje o tym, że klub musi szukać dużych oszczędności.

Przeczytaj także: https://koszalininfo.pl/czy-rakow-poradzi-sobie-bez-papszuna/

Czy Milik zostanie w Turynie?

W związku z tym, że siódme miejsce to spore straty finansowe, klub musi oszczędzać, co związane jest m.in. z transferami. Na celowniku znalazł się także Arkadiusz Milik. No cóż, do tanich piłkarzy on nie należy. Sam piłkarz deklarował, że bardzo chętnie by pozostał w tym klubie, ale nie każdy był pewien tego, czy będzie to możliwe. Za pozostawieniem go w klubie przemawiała jego skuteczność i postawa. W mijającym sezonie zdobył 9 goli w 41 meczach. Fakt, nieco spędził czasu na ławce, ponieważ męczyła go kontuzja. Jednak od wiosny próbuje powrócić do swoich sił. W kolejnym sezonie będzie miał okazję do tego, aby udowodnić swoją waleczną postawę, ponieważ klub zdecydował się pozostawić go na kolejny sezon.

Kto może opuścić klub?

Skoro Juventus nie popisał się w tym sezonie, to teraz zaczną się czystki. Spowodowane są one nie tylko oszczędnościami, ale także niezbyt dobrą postawą niektórych piłkarzy. Klub będzie chciał pozbyć się tych co zawiedli, szukając na ich miejsce nowych osób. Jedną z osób, które już niedługo mogą wyprowadzić się z Turynu, jest Serb Dušan Vlahović. W klubie obecny od zimy 2022 roku, więc niezbyt długo pograł w serie A. Za to na wymianę do tego włoskiego klubu mogą trafić Christian Pulisic, Ruben Loftus-Cheek, Trevoh Chalobah. Jednak nic tak naprawdę nie jest jeszcze przesądzone. Rozmowy są w trakcie.
Jednego co piłkarze i władze klubu mogą być pewne to fakt, że wiele osób na pewno oberwie po pensji. Zamiast premii, można spodziewać się obcięcia wynagrodzenia.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz