przedłużka do wiertarki
Zakupy

Elastyczna przedłużka do wiertarki – czy warto ją mieć?

Każdy majsterkowicz dochodzi w pewnym momencie do sytuacji, w której zwykłe, tradycyjne narzędzia nie są wystarczające do tego, by wykonać konkretne, bardziej wyspecjalizowane lub trudniejsze prace. Wtedy przychodzą z pomocą przeróżne akcesoria, które mają za zadanie ułatwić mu pracę. Czy elastyczna przedłużka do bitów, dodatkowy zestaw końcówek czy szczotek powinny się znaleźć w każdym domowym warsztacie?

Jak wybierać akcesoria do elektronarzędzi i nie dać się zwariować?

Każdy z nas przeżywa czasem chwile grozy, gdy okazuje się, że praca jest do wykonania, szafka do naprawienia, żona czeka, aż w końcu przykręcimy karnisz, a okazuje się, że praca nie może pójść do przodu, bo brakuje Ci akcesoriów. Zanim jednak udasz się na zakupy, czy to stacjonarne, czy to internetowe, warto zadać sobie kilka pytań. Jak wiesz, zatrzęsienie różnego rodzaju elektronarzędzi, dodatków do elektronarzędzi, cudownych zestawów i rozszerzeń do tych (ponoć już cudownych) zestawów jest całe zatrzęsienie. Nie dziwi nikogo fakt, że majsterkowicz w dziale elektronarzędzi czuje się, niczym siedmiolatek w sklepie z zabawkami. Istotnie – niektóre zestawy i narzędzia są niemalże zabawkami. Nie ulega wątpliwości, że jest to rynek, na którym naprawdę można zarobić duże pieniądze – w końcu na pasji się nie oszczędza (na co mają nadzieję sprzedawcy).

Jak zatem nie zwariować i nie kupić kolejnego bubla do kolekcji? Zacznij od pytania starego jak świat, czy to mi się naprawdę przyda? Nie chcesz chyba kolejny raz usłyszeć od rodziny, że wydajesz pieniądze na rzeczy, których nie używasz. Zresztą, mnożące się w garażu drobiazgi trzeba nie tylko kupić i przechowywać, ale jeszcze sprzątać. Zadaj sobie pytanie, czy ten kolejny gadżet będzie przydatny więcej niż raz. Zawsze możesz przecież pożyczyć go od sąsiada lub kolegi, nie wszystko musisz mieć w warsztacie. Jednak, jeśli urządzenie jest wielofunkcyjne i przyda się w różnych okolicznościach, zdecydowanie warto się nad nim zastanowić. Tak właśnie jest z akcesoriami takimi jak na przykład elastyczna przedłużka do wiertarki. Przydają się w najmniej oczekiwanym momencie.

Do czego może się przydać elastyczna przedłużka do wiertarki?

To niepozorne akcesorium jest naprawdę sprytnym dodatkiem, które doceniło już całkiem sporo majsterkowiczów i osób, które zawodowo pracują z elektronarzędziami. Jest to uniwersalny gadżet, który nadaje się zarówno do wiertarki, jak i wkrętarki, ale także do ręcznych wkrętaków na bity. Jest uniwersalny, ma gwint ¼ cala.

Mistrzyni niedostępności

Trzydziestocentymetrowy, elastyczny wąż wygina się pod każdym możliwym kątem i jest nieocenioną pomocą, gdy musimy naprawić coś lub wkręcić nawet w najbardziej ekstremalnie trudnodostępnym miejscu. Nieraz jest tak, że wiertarka razem z bitem zwyczajnie nie zmieści się razem z bitem, lub praca w tradycyjnej pozycji wiertarki jest wyjątkowo niewygodna. Elastyczna przedłużka do wiertarki pomoże wkręcić wkręty nawet pod kątem 360 stopni, co daje naprawdę duże pole manewru.

Balansowanie nad powierzchnią

Co więcej, czasem wkręt musi być umieszczony w miejscu tak niewygodnym, jak tuż ponad powierzchnią, gdzie wiertarka nie zmieści się na szerokość, wkręt musiałby być wkręcony pod kątem, co osłabia konstrukcję. Czasem jest to wręcz niemożliwe ze względu na użyte materiały lub zwyczajnie przez długość wkrętu. Nie ma nic bardziej frustrującego niż fakt, że tak drobna rzecz może położyć na łopatki nasze nowe dzieło lub pracę.

Samochodowi gracze

Elastyczną przedłużkę do bitów docenią nie tylko domowi majsterkowicze, ale także osoby, które lubią pogrzebać pod maską. Jeśli próbowałeś zrobić cokolwiek w samochodzie wkrętarką, doskonale wiesz, o co chodzi. Te niedostępne zakamarki, małe przestrzenie i konieczność precyzji potrafią być naprawdę wielkim wyzwaniem.

Wymiecie wszystko

Poza samymi bitami ten przydatny gadżet pasuje także idealnie do szczotek na wiertarkę, czy też wkrętarkę. Wyczyścisz więc dzięki niemu trudno dostępne miejsca bez żadnego problemu.

Dodaj komentarz