Czyściwo przemysłowe – wygodny i skuteczny sposób czyszczenia i sprzątania
- 28 października 2021
- by Redakcja EBE
- 1860 Views
Używanie jednorazowych środków czyszczących i sprzątających staje się coraz popularniejsze. Wynika to przede wszystkim z dużej wygody i wysokiego poziomu higieny takiego rozwiązania. Czyściwa przemysłowe radzą sobie z wieloma rodzajami powierzchni, a najlepiej sprawdzają się na powierzchniach, które nie chłoną płynów. Dlatego bardzo często używa się ich do utrzymywania w czystości narzędzi, stołów roboczych i warsztatowych, kuchennych a nawet niewielkich podłóg. Materiał, z którego wykonuje się czyściwo przemysłowe — włóknina, papier makulaturowy lub celuloza — ma bardzo dużą chłonność. Dzięki temu świetnie nadaje się do osuszania z wody i wycierania zabrudzeń przy pomocy detergentów. Jeśli masz do umycia i wyczyszczenia powierzchnię, na której wylały się jakieś oleiste substancje – czyściwo przemysłowe sprawdzi się w tym zastosowaniu idealnie.
Jakie zalety ma czyściwo przemysłowe w porównaniu z tradycyjnymi materiałami do sprzątania
Do niedawna praktycznie jedynym sposobem mycia i czyszczenia zabrudzonych powierzchni było korzystanie w tym celu z różnego rodzaju ścierek bawełnianych wielorazowego użytku. Wiele osób wzbrania się przed porzuceniem tej metody sprzątania, gdyż wydaje im się, że jest ona bardziej ekologiczna. W końcu generuje mniej odpadów. Czy jednak biorą pod uwagę wszystkie środki, których trzeba użyć do płukania i prania ścierek? Ile wody trzeba użyć, aby ten proces przeprowadzić. Co się dzieje ze wszystkimi zebranymi za pomocą tradycyjnych metod zanieczyszczeniami? W porównaniu do klasycznych środków do sprzątania czyściwo przemysłowe ma mnóstwo zalet. Jednorazowość aplikacji czyściw sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia i toksyny od razu wędrują do śmieci. Nie są przechowywane wraz ze ścierką w jakichś magazynkach i podzlewowych półeczkach, które powinny nazywać się raczej wylęgarnią zarazków i bakterii. Jeśli do tej pory byłeś przekonany, że stosowanie tradycyjnych ścierek, gąbek i całego arsenału innych wielorazowych środków do sprzątania jest opcją bardziej ekologiczną i daje korzystniejszy efekt sprzątania – pomyśl jeszcze raz.
Czyściwo przemysłowe – wygodny produkt do zadań specjalnych
Na rynku dostępne są różne czyściwa przeznaczone do używania w różnych sytuacjach. W pewnych sytuacjach po prostu skuteczniej i wygodniej jest użyć konkretnego rozwiązania. Na przykład w warsztatach mechanicznych świetnie sprawdzi się czyściwo przemysłowe wielozadaniowe. Ten rodzaj pracy generuje zanieczyszczenia pochodzące od smarów, olejów i różnego rodzaju farb konserwujących a także zmieszanych z nimi w procesie produkcyjnym opiłków i innych ostrych substancji sypkich. Dlatego w takich sytuacjach lepiej sprawdzą się czyściwa włókninowe. Powstają one w procesie recyklingu, są bardzo chłonne i wyraźnie grubsze niż czyściwa celulozowe (papierowe). To właśnie sprawia, że są bardzo skuteczne przy usuwaniu substancji, z którymi nie są sobie w stanie poradzić inne środki sprzątające – np. kleiste płyny hamulcowe.
W warsztatach i halach produkcyjnych znacznie częściej stosuje się czyściwa, których główną cechą jest bezpyłowość. Takie czyściwo przemysłowe charakteryzuje się przede wszystkim faktem niepozostawiania na oczyszczonej powierzchni żadnych pyłów i innych pozostałości, które mogłyby wpłynąć na precyzyjny proces produkcyjny. Stosowanie ręczników papierowych i różnego rodzaju bawełnianych szmatek nie dawało gwarancji braku pyłów. To właśnie włókninowe czyściwo przemysłowe sprawiło, że czyszczenie jest znacznie wygodniejsze i uzyskuje się dzięki niemu znacznie wyższy poziom czystości i higieny stanowisk roboczych. Pracownicy wykonujący prace produkcyjne zwykle noszą ubrania i rękawice robocze. Teoretycznie więc ich dłonie są zabezpieczone przed zabrudzeniem. W praktyce jednak często okazuje się, że zachodzi konieczność fizycznego kontaktu dłoni z powierzchnią pokrytą tłustym smarem. Dlatego bardzo chętnie wykorzystują oni czyściwo przemysłowe do usuwania takich zanieczyszczeń z rąk. Jest to dużo bardziej ekonomiczne niż stosowanie środków czyszczących wielorazowego użytku.