Firmy i usługi

Biznes plan- dlaczego warto?

Szczerymi chęciami wybrukowane jest piekło, podobnie jest z niezrealizowanymi, albo źle zrealizowanymi pomysłami na biznes. Dlatego pierwszym krokiem jaki chcesz podjąć przy założeniu własnej działalności powinien być biznes plan.

Po co, skoro mam go w głowie? Odpowiedzi jest kilka…

Każde nawet mikroskopijne przedsięwzięcie nie odnajdzie się i nie obroni na obecnym, niezwykle konkurencyjnym rynku, bez dopracowanego zaplecza logistycznego. Nie pozwól więc, aby twój fenomenalny pomysł spalił na panewce i utonął w morzu konkurencji przez błędy, które wykluczyć można było już na starcie. Dzięki planowi otrzymasz nie tylko dotacje, ale także ułatwisz sobie podejmowanie kolejnych kroków formalnych. Będziesz mógł także opracować skuteczną strategię i skupić się na rzeczach najbardziej istotnych dla twojej firmy.

Selekcja to podstawa sukcesu

Biznes plan służy przede wszystkim uporządkowaniu informacji. Przelanie twoich pomysłów na papier, pomoże ci zrezygnować z tych, które nie powinny nigdy opuszczać bram twojej wyobraźni lub odłożyć na nieco później te, których wykonanie może poczekać lub jest niemożliwe do zrealizowania we wstępnej fazie twojego projektu. Jeśli spojrzysz na wszystko z boku i na chłodno będziesz mógł skupić się na tym co naprawdę jest ważne i ma realną szansę by zaowocować w przyszłości.

Wiatr w żagle i właściwy kurs

Jasno rozpisany plan będzie dla ciebie niczym drogowskaz. Będziesz mógł po kolei realizować krok po kroku cele, bez niepotrzebnego zbaczania z kursu.

Bierność gwoździem do trumny

Brak działania jest równą pochyłą prowadząca wprost do porażki przedsiębiorstwa. Jeśli nie ustalisz priorytetów i nie przyłożysz się do biznes planu, nie tylko nie ustalisz właściwych celów, ale także odbierzesz sobie szansę na dostrzeżenie szans i zagrożeń jakie czyhają na twoją dopiero raczkującą firmę. Warto też pójść śladami firmy Wałcz i dotrzeć do jak największej liczby klientów, a tym samym zainspirować się działaniami innych przedsiębiorców z Twojej branży.

Bez pracy nie ma kołaczy, bez planu dotacji…

Ostatnim punktem są kredyty i dotacje. Nie otrzymasz żadnego zastrzyku gotówki jeśli w urzędzie lub instytucji bankowej nie przedstawisz biznes planu w formie dokumentu. Boisz się, że nie podołasz i nie napiszesz go sam? Nie martw się, ponieważ istnieją ludzie, którzy mogą zrobić to za ciebie.

Dodaj komentarz