Firmy i usługi

Basen pod kontrolą

Dobry hotel musi oferować gościom poza spaniem i jedzeniem także inne atrakcje. Jednym z nich jest strefą basenowa. Ten rodzaj udogodnienia mogą posiadać osoby prywatne. Jednak samo posiadanie basenu to jedno. Środowisko wodne jest szczególnie podatne na różnorodne zmiany. Jednym ze zmian niepożądanych jest rozkwit glonów oraz sinic w wodzie. Zjawisko to można spowolnić i nad nim zapanować. Odpowiednie preparaty oraz rozwiązania techniczne pozwolą zapanować nad dobrym stanem wody w basenie. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom możemy bez trudu zapanować nad czystością wody. Dzięki czemu możemy liczyć na czysty basen bez notorycznej wymiany wody. 

Obieg wody w basenie 

Proces dbałości o basen warto rozpocząć od zmian wody. Basen zwykle jest zbiornikiem wody stojącej. Bez obiegu wody rośnie prawdopodobieństwo występowania glonów oraz planktonu. Jednak z pomocą filtracji można zapanować nad większością procesów. Pompa to najprostsze rozwiązania na poprawę stanu wody. Na stronie https://folkpool.pl/filtr-piaskowy-pompa-do-basenu/ szczególnie możemy polecić systemy filtrowania piaskiem. Na stronie znajdziesz filtry z piasku wykonane z polimerów albo z powłoki pokrytej laminatem. W skład filtrów możemy polecić filtrację kartuszową do basenu. To wygodny rodzaj filtrów, które są wygodne w kwestii wymiany. Filtry posiadają specjalne wkłady, które można w razie konieczności zakupić. 

W celu zapanowania nad plagą glonów szczególnie pomocne są lampy z technologią UV.

Sterylność wody zawsze pod kontrolą

Dobrym sprzymierzeńcem w walce o jakość wody jest chemia. Stosowanie m.in. chloru daje najlepsze efekty. Na stronie https://folkpool.pl/chlor-do-basenu-chemia-basenowa możesz liczyć na chemię basenową dobrej jakości. Posiadamy odpowiednie dozowniki, które zapanują nad stanem wody. Oto na co mogą liczyć nasi klienci. Chemia może być dozowana za pomocą różnych systemów. W celu optymalizacji kosztów polecamy bójki z pastylkami chloru. Innym rozwiązaniem jest wykorzystywanie półautomatycznych dozowników na chlor. Oba te rozwiązania są wykorzystywane głównie w basenach prywatnych. Jeśli liczysz na spektakularne efekty warto zdecydować się na maszyny wytwarzające chlor. Zamiast kupować chlor możesz go samodzielnie otrzymać z soli kuchennej. Wytwornica do chloru może być zastosowana w basenach prywatnych oraz komercyjnych. 

Innowacje w Twoim basenie

Nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi jest zastosowanie lampy UV. Jeśli pragniecie Państwo mieć czysty basen warto zastanowić się nad zakupem oświetlenia. To optymalne rozwiązanie pozwoli na zachowanie sterylności wody na najwyższym poziomie. Ultrafiolet jest w stanie zoptymalizować poziom chloru do niezbędnego minimum. 

W składzie urządzeń do kontroli stanu wody posiadamy całą gamę aparatury kontrolnej. Za jej pomocą możesz kontrolować m.in PH wody, która jest niezbędna do zachowania warunków sanitarnych i higienicznych w basenach w całej Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz